rok szkolny 2016/2017

Turniej pikarski "Bezpieczna szkoa za gola"

Dnia 23 marca 2017 r. firma Przybylski Mobile Sp. z o.o. wsplnie ze sponsorami przeprowadzia turniej piki nonej dla uczniw szk podstawowych, zawody odbyy si w hali wodowiskowo-sportowej przy ul. Braci Mieroszewskich 91 w Sosnowcu. W turnieju, po wstpnej fazie gosowania wzio udzia 8 druyn ze szk, ktre w gosowaniu zebray najwicej punktw; SP nr 20, zdobywczyni "zotej karty" - rozpocza turniej z handicapem 3 punktw w tabeli. 8 druyn zostao podzielonych na 2 grupy eliminacyjne, do fazy pucharowej zakwalifikowao si 2 zwycizcw grup oraz 2 druyny z drugich miejsc z najlepszym dorobkiem punktowym.
Druyna z naszej szkoy zdobya II miejsce i otrzymaa puchar oraz stroje sportowe. Wiktor Kudyba z klasy V c otrzyma nagrod indywidualn dla najlepszego strzelca turnieju oraz profesjonaln pik z autografami pikarzy Zagbia Sosnowiec.

III m-ce w Mistrzostwach Sosnowca Szk Gimnazjalnych Dziewczt w Pice rcznej

13. Jurczyski Piotr
    14. Dudek Mateusz

rok szkolny 2015/2016

W dniu 11. 04. 2016 odbyy si finay Mistrzostw Sosnowca w Pice Nonej Chopcw Szk Gimnazjalnych. Zawodnicy Gimnazjum nr 5 w skadzie:
    1. Konrad Jarzyna ucz. kl. 3aG
    2. Dawid Paka ucz. kl. 3aG
    3. Mateusz Migda ucz. kl. 3aG
    4. Adrian Ludwicki ucz. kl. 3bG
    5. Bartomiej Wicek ucz. kl. 3bG
    6. Kacper Grda ucz. kl. 2aG
    7. Kacper Wjcik ucz. kl. 2aG
    8. Mateusz Grka ucz. kl. 2bG
    9. Kacper Karcz ucz. kl. 1bG
    10. Mateusz Dziewanowski ucz. kl. 1bG
zdobyli Mistrzostwo Sosnowca. Jestemy z nich bardzo dumni! Serdecznie gratulujemy. Nasza Szkoa - Gimnazjum nr 5 w Sosnowcu bdzie reprezentowa miasto Sosnowiec w Regionie.

Zdobylimy Mistrzostwo Sosnowca w ywiarstwie Szybkim Dziewczt Szk Gimnazjalnych. W dniu 01.02.2016 odbyy si zawody. Zawodniczki w skadzie:
    1. Milena Roch ucz. kl. 3aG
    2. Weronika Pacia ucz. kl. 3aG
    3. Milena Stojek ucz. kl. 1bG
    4. Martyna Musialska ucz. kl. 3bG
    5. Julia Jarosz ucz. kl. 1bG
popisay si technik i szybkoci. Serdecznie gratulujemy!
Na uznanie zasuguj take nasze modsze uczennice z SP 32, ktre w dniu 08.02.2016 zdobyy IV miejsce w Mistrzostwach Sosnowca w ywiarstwie Szybkim Szk Podstawowych.

rok szkolny 2014/2015

Kacper Grda zosta mistrzem Sosnowca szk gimnazjalnych w pchniciu kul za rok szkolny 2014/2015

Sandra Kowalska - Mistrzyni Sosnowca Szk Gimnazjalnych w skoku w dal z wynikiem 5,03 m w roku szk. 2014/2015.

Reprezentacja naszego gimnazjum zdobya IV miejsce w Sosnowcu w pice nonej chopcw

rok szkolny 2013/2014

Turniej Piki Rcznej Chopcw o Puchar Dyrektora ZSO nr 14

Trjbj Lekkoatletyczny Marzec 2014

Fina Mistrzostw Sosnowca w Pice Rcznej Marzec 2014

Eliminacje do Mistrzostw Sosnowca w Pice Rcznej 24. 03.2014

Mistrzostwa Sosnowca Szk Podstawowych w ywiarstwie Stycze 2014

Wiktoria Lis - III miejsce w Otwartym Pucharze Polski Juniorek i Juniorw Modszych w Bytomiu

Udzia reprezentacji szkoy w zawodach - ywiarstwo szybkie dziewczt i chopcw (6 miejsce dziewczt i chopcw w Sosnowcu)

I miejsce w Turnieju Pikarskim Ostrowy 2013

rok szkolny 2012/2013

I miejsce Mistrzostwa Sosnowca Szk Gimnazjalnych w badmintonie dziewczt

Sandra Kowalska I miejsce w Sosnowcu - Czwrbj lekkoatletyczny

II miejsce w Mistrzostwach Szk Podstawowych Sosnowca w Pice Rcznej Chopcw
I miejsce w Biegach Przeajowych Szk Podstawowych o Puchar Dyrektora Klubu Maczki
I miejsce w Midzyszkolnym Turnieju Piki Nonej Chopcw
Zawody

Udzia naszych uczennic w Turnieju Piki Nonej Dziewczt

rok szkolny 2011/2012

Biegi przeajowe

Ju po raz dziesity zorganizowalimy wsplnie z ZSO11 w Sosnowcu biegi przeajowe. Tym razem rywalizowao ze sob szesnastu chopcw i dwanacioro dziewczt z czterech sosnowieckich szk: SP29, SP32, SP33 i SP37. Bieg dziewczt wygraa reprezentantka SP32, za chopcw reprezentant SP29. Klasyfikacja druynowa wyglda nastpujco: I miejsce SP32, II miejsce SP33, III miejsce SP29.

II miejsce w Mistrzostwach Szk Gimnazjalnych Sosnowca w Pice Siatkowej Chopcw
III miejsce w Rejonowych Mistrzostwach Szk Gimnazjalnych w Pice Siatkowej
III miejsce w Mistrzostwach Szk Gimnazjalnych Sosnowca w Badmintona Chopcw
I miejsce indywidualnie w Mistrzostwach Szk Gimnazjalnych Sosnowca w Badmintona Chopcw
I miejsce w Midzyszkolnym Turnieju Piki Nonej Chopcw

IV miejce w Biegach Przeajowych Chopcw w Mistrzostwach Sosnowca Szk Podstawowych

rok szkolny 2009/2010

Bieg o Puchar Dyrektora Klubu

18 wrzenia 2009 odby si VII Bieg o Puchar Dyrektora Klubu. W biegu wzili udzia uczniowie z 5 sosnowieckich szk: SP6, SP32, SP33, SP36 i SP37. Na zawody skaday sie dwa biegi: w kategorii dziewczt i w kategorii chopcw. Pierwsze miejsce zajli reprezentanci SP32 z Kazimierza Grniczego, drugie SP36 z Juliusza, a trzecie SP37 z Maczek. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok.

Zesp Szk Oglnoksztaccych nr 12 w Sosnowcu
ul. Jasieskiego 2a, 41-215 Sosnowiec, tel.: 32 263 43 01, e-mail: sp32@sosnowiec.edu.pl
Copyright by ZSO 12 Wszystkie prawa zastrzeone.