rok szkolny 2016/2017

Turniej piłkarski "Bezpieczna szkoła za gola"

Dnia 23 marca 2017 r. firma Przybylski Mobile Sp. z o.o. wspólnie ze sponsorami przeprowadziła turniej piłki nożnej dla uczniów szkół podstawowych, zawody odbyły się w hali wodowiskowo-sportowej przy ul. Braci Mieroszewskich 91 w Sosnowcu. W turnieju, po wstępnej fazie głosowania wzięło udział 8 drużyn ze szkół, które w głosowaniu zebrały najwięcej punktów; SP nr 20, zdobywczyni "złotej karty" - rozpoczęła turniej z handicapem 3 punktów w tabeli. 8 drużyn zostało podzielonych na 2 grupy eliminacyjne, do fazy pucharowej zakwalifikowało się 2 zwycięzców grup oraz 2 drużyny z drugich miejsc z najlepszym dorobkiem punktowym.
Drużyna z naszej szkoły zdobyła II miejsce i otrzymała puchar oraz stroje sportowe. Wiktor Kudyba z klasy V c otrzymał nagrodę indywidualną dla najlepszego strzelca turnieju oraz profesjonalną piłkę z autografami piłkarzy Zagłębia Sosnowiec.

III m-ce w Mistrzostwach Sosnowca Szkół Gimnazjalnych Dziewcząt w Piłce ręcznej

13. Jurczyński Piotr
    14. Dudek Mateusz

rok szkolny 2015/2016

W dniu 11. 04. 2016 odbyły się finały Mistrzostw Sosnowca w Piłce Nożnej Chłopców Szkół Gimnazjalnych. Zawodnicy Gimnazjum nr 5 w składzie:
    1. Konrad Jarzyna ucz. kl. 3aG
    2. Dawid Pałka ucz. kl. 3aG
    3. Mateusz Migdał ucz. kl. 3aG
    4. Adrian Ludwicki ucz. kl. 3bG
    5. Bartłomiej Więcek ucz. kl. 3bG
    6. Kacper Gręda ucz. kl. 2aG
    7. Kacper Wójcik ucz. kl. 2aG
    8. Mateusz Górka ucz. kl. 2bG
    9. Kacper Karcz ucz. kl. 1bG
    10. Mateusz Dziewanowski ucz. kl. 1bG
zdobyli Mistrzostwo Sosnowca. Jesteśmy z nich bardzo dumni! Serdecznie gratulujemy. Nasza Szkoła - Gimnazjum nr 5 w Sosnowcu będzie reprezentować miasto Sosnowiec w Regionie.

Zdobyliśmy Mistrzostwo Sosnowca w Łyżwiarstwie Szybkim Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych. W dniu 01.02.2016 odbyły się zawody. Zawodniczki w składzie:
    1. Milena Roch ucz. kl. 3aG
    2. Weronika Pacia ucz. kl. 3aG
    3. Milena Stojek ucz. kl. 1bG
    4. Martyna Musialska ucz. kl. 3bG
    5. Julia Jarosz ucz. kl. 1bG
popisały się techniką i szybkością. Serdecznie gratulujemy!
Na uznanie zasługują także nasze młodsze uczennice z SP 32, które w dniu 08.02.2016 zdobyły IV miejsce w Mistrzostwach Sosnowca w Łyżwiarstwie Szybkim Szkół Podstawowych.

rok szkolny 2014/2015

Kacper Gręda został mistrzem Sosnowca szkół gimnazjalnych w pchnięciu kulą za rok szkolny 2014/2015

Sandra Kowalska - Mistrzyni Sosnowca Szkół Gimnazjalnych w skoku w dal z wynikiem 5,03 m w roku szk. 2014/2015.

Reprezentacja naszego gimnazjum zdobyła IV miejsce w Sosnowcu w piłce nożnej chłopców

rok szkolny 2013/2014

Turniej Piłki Ręcznej Chłopców o Puchar Dyrektora ZSO nr 14

Trójbój Lekkoatletyczny Marzec 2014

Finał Mistrzostw Sosnowca w Piłce Ręcznej Marzec 2014

Eliminacje do Mistrzostw Sosnowca w Piłce Ręcznej 24. 03.2014

Mistrzostwa Sosnowca Szkół Podstawowych w Łyżwiarstwie Styczeń 2014

Wiktoria Lis - III miejsce w Otwartym Pucharze Polski Juniorek i Juniorów Młodszych w Bytomiu

Udział reprezentacji szkoły w zawodach - Łyżwiarstwo szybkie dziewcząt i chłopców (6 miejsce dziewcząt i chłopców w Sosnowcu)

I miejsce w Turnieju Piłkarskim Ostrowy 2013

rok szkolny 2012/2013

I miejsce Mistrzostwa Sosnowca Szkół Gimnazjalnych w badmintonie dziewcząt

Sandra Kowalska I miejsce w Sosnowcu - Czwórbój lekkoatletyczny

II miejsce w Mistrzostwach Szkół Podstawowych Sosnowca w Piłce Ręcznej Chłopców
I miejsce w Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych o Puchar Dyrektora Klubu Maczki
I miejsce w Międzyszkolnym Turnieju Piłki Nożnej Chłopców
Zawody

Udział naszych uczennic w Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt

rok szkolny 2011/2012

Biegi przełajowe

Już po raz dziesiąty zorganizowaliśmy wspólnie z ZSO11 w Sosnowcu biegi przełajowe. Tym razem rywalizowało ze sobą szesnastu chłopców i dwanaścioro dziewcząt z czterech sosnowieckich szkół: SP29, SP32, SP33 i SP37. Bieg dziewcząt wygrała reprezentantka SP32, zaś chłopców reprezentant SP29. Klasyfikacja drużynowa wygląda następująco: I miejsce SP32, II miejsce SP33, III miejsce SP29.

II miejsce w Mistrzostwach Szkół Gimnazjalnych Sosnowca w Piłce Siatkowej Chłopców
III miejsce w Rejonowych Mistrzostwach Szkół Gimnazjalnych w Piłce Siatkowej
III miejsce w Mistrzostwach Szkół Gimnazjalnych Sosnowca w Badmintona Chłopców
I miejsce indywidualnie w Mistrzostwach Szkół Gimnazjalnych Sosnowca w Badmintona Chłopców
I miejsce w Międzyszkolnym Turnieju Piłki Nożnej Chłopców

IV miejce w Biegach Przełajowych Chłopców w Mistrzostwach Sosnowca Szkół Podstawowych

rok szkolny 2009/2010

Bieg o Puchar Dyrektora Klubu

18 września 2009 odbył się VII Bieg o Puchar Dyrektora Klubu. W biegu wzięli udział uczniowie z 5 sosnowieckich szkół: SP6, SP32, SP33, SP36 i SP37. Na zawody składały sie dwa biegi: w kategorii dziewcząt i w kategorii chłopców. Pierwsze miejsce zajęli reprezentanci SP32 z Kazimierza Górniczego, drugie SP36 z Juliusza, a trzecie SP37 z Maczek. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok.

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 12 w Sosnowcu