Sprawozdania klasyfikacyjne dla nauczycieli

sprawozdanie_klasyfikacyjne_1
sprawozdanie_klasyfikacyjne_2
sprawozdanie_klasyfikacyjne_3
uzasadnienie oceny ndst

Certyfikaty WIARYGODNA SZKOŁA


Fabryka Świętego Mikołaja

Święty Mikołaj po raz kolejny przyjechał do naszej szkoły. Nie sam, lecz z całą fabryką! Miejsce to owiane jest tajemnicą. Wszyscy wiedzą, że istnieje, ale nikt nie wie, gdzie się znajduje i jak wygląda... Na specjalne życzenie Świętego Mikołaja fabryka ponownie została udostępniona naszym najmłodszym kolegom i koleżankom (Przedszkolakom i Pierwszoklasistom). Tym razem Przedszkolaki i Pierwszoklasiści pomogli Elfom w odnalezieniu świątecznego nastroju. Tajemnicza manufaktura, pełna elfów oraz innych świątecznych niespodzianek była otwarta 9 grudnia w małej sali gimnastycznej.
Zapraszamy do zapoznania się z całym artykułem dotyczącym FABRYKI ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY PT. "ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA OCZAMI DZIECKA"


WYRÓŻNIONE PRACE:
WIKTOR SOBKIEWICZ, KL.II ZSO NR 11 W SOSNOWCU
JULIA WOJTASIK, KL. II ZSO NR 11 W SOSNOWCU
AMELIA KRZEPKOWSKA, KL.III SP NR 39 W SOSNOWCU
DZIĘKUJEMY UCZESTNIKOM I GRATULUJEMY!

Michał Wiśniewski dla uczniów naszej szkoły


Wycieczka klas IV do egzotarium

2 grudnia 2016 roku uczniowie klas IV uczestniczyli w wycieczce do Egzotarium w Sosnowcu, w czasie której mieli okazję do poznania roślin i zwierząt różnych stref klimatycznych i geograficznych. Uczestnicy wycieczki byli również pod pomnikiem Leona Kruczkowskiego, gdzie zapalili znicze upamiętniając w ten sposób postać patrona szkoły.


Uroczyste otwarcie ogrodu jordanowskiego

5 grudnia 2016 r. uroczyście otwarto ogród jordanowski w parku im. Jacka Kuronia. W uroczystości brał udział Prezydent Arkadiusz Chęciński.
Część artystyczną przygotowały dzieci z ZSO 12 i z Przedszkola 33.Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie

Natalia Różewicz uczennica klasy II A zdobyła wyróżnienie w Międzynarodowym konkursie plastycznym "To co piękne wokół nas" opiekun Irena Federowicz

W operze

Chodzimy do kina, bywamy w teatrze, ale opera w Bytomiu to zupełnie coś wyjątkowego. Wybraliśmy się do opery w Bytomiu aby obejrzeć balet pt: "Królewna Śnieżka". Za oknem padał deszcz a my podekscytowani jechaliśmy do Bytomia. I kto z nas by przypuszczał, że bez słów, tylko za pomocą tańca, można opowiedzieć bajkę :)

Kl. IIa i IIb podczas robienia sałatki warzywno-owocowej w ramach Szkolnego Programu Promocji Zdrowia.

Więcej zdjęć z wydarzenia znajduje się w GALERII

Zajęcia proobronne przeprowadzone przez SP "Pancernik" dla klasy 3 GIM


Więcej zdjęć z wydarzenia znajduje się w GALERII

Na polecenie Kuratorium Oświaty w Katowicach udostępniamy informacje na termat reformy edukacji

www.refomaedukacji.men.gov.pl
www.kuratorium.katowice.pl

Szkolny konkurs recytatorski "Jesień w poezji"

W dniach 15 i 18 listopada odbył się finał szkolnego konkursu recytatorskiego "Jesień w poezji". Uczniowie klas I-III SP oraz oddziału przedszkolnego zaprezentowali wiersze o tematyce jesiennej. Powołane jury podczas oceny brało pod uwagę m.in. interpretację utworu literackiego, komunikatywność mowy czy pomysłowość doboru stroju do charakteru utworu. Wszyscy uczestnicy wspaniale się przygotowali i pięknie zaprezentowali wiersze.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w GALERII
Oto lista Laureatów konkursu:
ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY
I MIEJSCE: Birnbach Oliwier
II MIEJSCE: Gancarz Wiktor
III MIEJSCE: Piątkowski Antonii
Korzeniewski Filip
KLASY I
I MIEJSCE: Peret Mikołaj kl.Ib
II MIEJSCE: Lankowska Zuzanna kl. Ib
III MIEJSCE: Wojnicki Miłosz kl.Ib
Żaba Jakub kl. Ib
KLASY II
I MIEJSCE: Rosikoń Paulina kl. IIa
II MIEJSCE: Ścibich Julia kl. IId
III MIEJSCE: Nowek Antonina kl. IIa
KLASY III
I MIEJSCE: Zobek Aleksandra kl. IIIb
II MIEJSCE: Solano Aguilar Karolina kl. IIIc
III MIEJSCE: Rosikoń Natalia kl. IIId
WYRÓŻNIENIA
Garncarzyk Hanna kl. IIb
Bromboszcz Lena kl. IIb
Broda Emilia kl. IIc
Bajor Damian kl. IIIb
Jasińska Julia kl. IIIb
Bujak Alicja kl.IIId
GRATULUJEMY!

ZAPROSZENIE NA SESJĘ RADY DZIELNICY KAZIMIERZ

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Z okazji Święta Niepodległości Pani Irena Federowicz zorganizowała szkolny konkurs plastyczny "Niepodległa". W realizację konkursu włączyła się Rada Dzielnicy, która ufundowała nagrody dla uczestników konkursu. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w dniu 10. 11. 2016 roku podczas akademii zaprezentowanej w Miejskim Domu Kultury "Kazimierz". Nagrody uczestnikom konkursu wręczył Prezydent Miasta Sosnowca Pan Arkadiusz Chęciński. Pokonkursowa wystawa nagrodzonych prac prezentowana jest na terenie MDK "Kazimierz".
Laureaci konkursu:
Gimnazjum nr 5
I MIEJSCE - Gabriela Wożniak klasa II a
II MIEJSCE- Martyna Gunia klasa II a
III MIEJSCE - Gabriela Chajdaś klasa III a
 
WYRÓŻNIENIA
Julia Szymków - klasa Ib
Magdalena Mazur - klasa IIIb
Iwona Bocka - klasa III a
Szkoła Podstawowa nr 32
I MIEJSCE - Amelia Pilichowska klasa Vc
II MIEJSCE- Weronika Machowiak klasa VI b
III MIEJSCE - Julia Bęczkowska klasa V b
 
WYRÓŻNIENIA Aleksandra Słodkowska klasa V b
Amelia Dolata klasa Va
Roksana Ząbek klasa IV a
Olga Hrynko klasa Vb
Dominika Dolecka klasa Vc
Wiktoria Obarzanek klasa Va


Punkt informacyjno - konsultacyjny w zakresie narkomanii

Ruszyła pomoc dla rodzin, których dzieci i młodzież niepełnoletnia eksperymentuje z narkotykami, tzw. dopalaczami i innymi środkami psychoaktywnymi. Punkt informacyjno - konsultacyjny w zakresie narkomanii znajduje się w siedzibie przychodni Zakładu Lecznictwa Ambulatoryjnego w Sosnowcu przy ul. Wawel 15 pokój nr 103
Punkt jest czynny w środy w godz. 16.00 - 18.00
Porad udziela specjalista terapii uzależnienia od środków psychoaktywnych. Porady, konsultacje, informacje udzielane są bezpłatnie i nie wymagają skierowania. Adresatami są mieszkańcy Sosnowca:
 • rodzice dzieci i młodzieży niepełnoletniej używającej lub eksperymentującej ze środkami psychoaktywnymi
 • rodzice wraz z dziećmi niepełnoletnimi
 • rodzice potrzebujący pomocy, wsparcia, chcący zmienić swoją sytuację rodzinną, rodziny z problemem narkomanii ich dziecka.
 • "

  Modernizacja przejazdu kolejowego

  Dokument do pobrania

  Szkolna akcja ŚWIĘTO JABŁKA

  ŚWIĘTO JABŁKA
  Wyniki szkolnych konkursów w ramach akcji ŚWIĘTO JABŁKA
  W dniach 17-21. 10. 2016 na terenie naszej szkoły odbyła się akcja promująca zdrowy styl życia. W ramach tej akcji uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w konkursie plastycznym, którego celem było zaprezentowanie korzyści płynących z jedzenia jabłek. Drugim elementem akcji było wykonanie wypieków z jabłkami. Ciasta i ciasteczka przygotowane przez uczniów na konkurs były nie tylko zdrowe i pyszne, lecz również pięknie wyglądały. Organizatorem i pomysłodawcą akcji była Pani Irena Federowicz. W organizację akcji aktywnie włączyli się rodzice uczniów z klasy Vc oraz VI b.


  Halloween

  27 października 2015 w naszej szkole królowały duchy, poczwary i maszkary. Uczniowie skorzystali z ogłoszonej przez samorząd uczniowski, wynegocjowanej z Panią Dyrektor, obowiązującej w tym dniu zasady „Przebrany nie pytany”. Korytarzami szkolnymi przemierzali ucharakteryzowani uczniowie. Niektórych z trudnością rozpoznawali koledzy i nauczyciele, inni wzbudzali strach najmłodszych członków naszej braci szkolnej. Odważni i pewni swoich stylizacji stanęli do konkursu na najdoskonalsze przebranie. Konkursów w tym dniu było kilka. Zmagania w konkurencji klas IV – VI szkoły podstawowej i I – III gimnazjum na „Halloweenowe drzwi” wygrała klasa Va. Ich projekt wyróżniał się dbałością o szczegóły i wykorzystaniem różnorodnych materiałów, łączeniem struktur. Jury nie było jednak jednogłośne na wyróżnienie zasłużyły swoją pomysłowością i zaangażowaniem klasy Ib gimnazjum i IIIa szkoły podstawowej. Wszystkie nagrodzone klasy otrzymały słodkie nagrody.
  Uczniowie gimnazjum otworzyli swój ”Halloweenowy Kram”. Wszyscy chętni mogli kupić smakowite Straszne Pączki lub przerażające Paluchy Staruchy. Zebrane w ten sposób fundusze zostały przeznaczone na organizację grudniowych imprez szkolnych.

  Wesoły nastrój i zaangażowanie uczniów na pewno będą miały wpływ na przyszłoroczny plan imprez szkolnych. Jesteśmy przekonani, że Halloweenowych konkursów w nim nie zabraknie.

  Organizatorzy

  Dzień Dyni

  Dnia 27 października 2016 r. klasy III c oraz III d wraz z wychowawcami p. J Grzybowską oraz M. Słabowską oraz rodzicami w ramach akcji Promocji Zdrowia oraz Dnia Dyni zorganizowały poczęstunek dla wszystkich uczniów w naszej szkole. Hasłem przewodnim poczęstunku było wezwanie: "Zamień chipsy na owoce". Tego dnia podczas przerw uczniowie mieli okazję do skosztowania kanapek i ciast z przetworami z dyni a także świeżych owoców, soków i chipsów owocowych z jabłek i bananów. Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia w zakładce GALERIA

  Projekt Sosnowiecka Akademia Kreatywności

  W październiku nasza szkoła przystępuje do projektu "Sosnowiecka Akademia Kreatywności".
  Głownym celem projektu jest wzmocnienie potencjału edukacyjnego i edukacyjno-terapeutycznego umożliwiającego podniesienie wyników egzaminów zewnętrznych dla II i III poziomu edukacyjnego. Realizacja celu głównego projektu będzie skutkowała podniesieniem efektywnoci i jakości nauczania oraz podniesieniem kompetencji kluczowych związanych z pracą metodą eksperymentu, doświadczenia i projektu.
  REGULAMIN PROJEKTU
  REGULAMIN REKRUTACJI

  KURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO

  BEZPIECZNY PRZEJAZD

  ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z MATERIAŁAMI DO EDUKACJI NAJMŁODSZYCH

  STYPENDIUM SZKOLNE

  UWAGA RODZICE
  Prosimy o zapoznanie się z dokumentem INFORMACJE O STYPENDIACH
  INFORMACJE O STYPENDIACH
  STYPENDIUM SZKOLNE WNIOSEK
  ZASIŁEK SZKOLNY WNIOSEK

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się
  1 września 2016 r.

  GIMNAZJUM I SZKOŁA PODSTAWOWA V-VI
  godz. 9.00
   
  SZKOŁA PODSTAWOWA I - IV
  godz. 10.00
   
  Miejska Inauguracja Roku Szkolnego 2016/2017 odbędzie się 1 września 2016r. o godz. 12.00 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Sosnowcu przy ul. Piłsudskiego 114

  Informacje dla rodziców uczniów rozpoczynających naukę w klasie I Szkoły Podstawowej nr 32

  INFORMACJE

  UWAGA RODZICU!

  Wsparcie na starcie

  UWAGA RODZICU!
  Dzieciom, które po raz pierwszy w roku szkolnym 2016/2017 rozpoczną realizację obowiązku szkolnego w klasie pierwszej szkoły podstawowej udzielane jest jednorazowe świadczenie pieniężne w kwocie do 500 zł. Termin składania wniosków od 1 do 30 września 2016 r. w SEKRETARIACIE SZKOŁY


  Uchwała nr 359/XXX/2016 Rady Miejskiej w Sosnowcu z dnia 28 kwietnia 2016r. w sprawie jednorazowego świadczenia pieniężnego na rzecz dzieci rozpoczynających realizację obowiązku szkolnego w klasie pierwszej szkoły podstawowej na terenie miasta Sosnowca w roku szkolnym 2016/2017. Zarządzenie nr 692 Prezydenta Miasta Sosnowca z dnia 15 lipca 2016r.

  WNIOSEK
  UCHWAŁA

  Szkolny zestaw podręczników na rok szkolny 2016/2017

  UWAGA!!!
  Uczniowie klas I, II, III, IV, V szkoły podstawowej oraz I i II gimnazjum otrzymują podręczniki i materiały ćwiczeniowe z dotacji MEN w bibliotece szkolnej w pierwszym tygodniu września 2016 r.
  Szkolny zestaw podręczników dla gimnazjum
  Szkolny zestaw podręczników dla szkoły podstawowej

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego

  godz. 9.00 - klasy V - VI SP i I-III GIMNAZJUM
  godz. 10.00 - klasy 0 - IV SP
  Msza Święta dla uczniów gimnazjum i klas V-VI SP godz. 8.00
  dla uczniów szkoły podstawowej godz. 9.00
  ZAPRASZAMY

  Sprawozdania klasyfikacyjne dla nauczycieli

  sprawozdanie_klasyfikacyjne_1
  sprawozdanie_klasyfikacyjne_2
  sprawozdanie_klasyfikacyjne_3
  uzasadnienie oceny ndst

  Festyn rodzinny 2016


  W sobotę 4 czerwca 2016 r. w ZSO nr 12 w Sosnowcu – Kazimierzu Górniczym odbył się Festyn Rodzinny zorganizowany przez szkołę we współpracy z Radą Rodziców i Radą Dzielnicy Kazimierz Górniczy. Pogoda dopisała, więc zrealizowano wszystkie punkty programu i mogliśmy się bawić od godz. 9:00 do godz. 13:00. Na festyn przybyło wiele dzieci wraz z rodzicami – zarówno uczniów szkoły jak i przedszkolaków zamieszkujących dzielnicę i okolice. Zaproszenie na festyn przyjął m.in. Prezydent Arkadiusz Chęciński, który wziął udział w meczu piłki nożnej. Rozegrała go drużyna z Gimnazjum nr 5, która pod koniec maja zajęła III miejsce w Regionalnych Zawodach w Piłce Nożnej Szkół Gimnazjalnych jako najlepsza drużyna z Sosnowca oraz drużyna dorosłych, w skład której oprócz Pana Prezydenta weszli: trener Zagłębia Sosnowiec Artur Derbin, przedstawiciel Rady Dzielnicy Kazimierz Górniczy Krzysztof Płoszaj, ksiądz Piotr Koryciński CR oraz przedstawiciele rodziców. Wśród przybyłych na festyn gości znaleźli się także radni – Jan Bosak i Kamil Wnuk. Do najbardziej atrakcyjnych punktów programu cieszących się największym zainteresowaniem młodszych i starszych należała strzelnica ASG Stowarzyszenia Pancernik, miejsce z animacjami Chaty Małolata oraz tor samochodowy, na którym uczestnicy walczyli o tytuł Najlepszego Kierowcy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw ZSO nr 12. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem i przyjemnością obejrzeli także różne pokazy utalentowanych uczniów oraz zaproszonych uczestników. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszym festynie oraz wszystkim, którzy przyczynili się do jego zorganizowania. Szczególne popdziękowania składamy:

 • Urzędowi Miasta Sosnowiec,
 • Miejskiemu Domowi Kultury Kazimierz,
 • Miejskiemu Ośrodkowi Sportów i Rekreacji w Sosnowcu,
 • Parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa,
 • Marketowi Carrefour Ekspress w Kazimierzu Górniczym,
 • Centrum Aktywności Rodzinnej w Klimontowie,
 • Kinu Helios w Sosnowcu i w Dąbrowie Górniczej,
 • Sport Poziom 450 w Sosnowcu,
 • Stowarzyszeniu Paramilitarnemu PANCERNIK,
 • Centrum Edukacji Artystycznej Chata Małolata,
 • Firmie Diagno Jarosław Tworek,
 • Zakładowi Jubilerskiemu Osman,
 • Stanisławie Wojnar,
 • Krzysztofowi Karpińskiemu,
 • oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli nasz Rodzinny Festyn.

 • Zapraszamy za rok do współpracy i wspólnej zabawy!
  Autorka tekstu: Izabela Lewandowska Autorzy zdjęć: Igor Imiolczyk (ZSO nr 12, Stowarzyszenie Pancernik), Michał Skopek (Centrum Edukacji Artystycznej Chata Małolata)
   
  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w zakładce GALERIA

  Festiwal Organizacji Pozarządowych

  Egzamin na kartę rowerową

  Lista uczniów, którzy zaliczyli część teoretyczną egzaminu na kartę rowerową
  1. Marcel Oliwa
  2. Julia Bęczkowska
  3. Kamil Ogryzko
  4. Hubert Swędzioł
  5. Oliwier Błaut
  6. Jakub Tkaczyk
  7. Oskar Ratajski
  8. Oskar Żur
  9. Martyna Korzeniewska
  10. Dominika Dolecka
  11. Karol Grabowski
  12. Julia Kosciołek
  13. Oliwia Jarzyńska
  14. Maja Milewska
  15. Bartek Sztuka
  16. Wiktoria Obarzanek
  17. Ksawier Płatek
  18. Nikolina Sater
  Egzamin poprawkowy z części teoretycznej odbędzi się 30 maja o godz. 10.00
  Część praktyczna egzaminu odbędzie się w dniu 31 maja 2016 r. o godz. 8.00

  Festiwal zawodów

  Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ulicy Kilińskiego 31
  w Sosnowcu serdecznie zaprasza gimnazjalistów i ich rodziców na
  "Festiwal zawodów - kariera zawodowa zaczyna się w szkole"
  w dniu 23 maja 2016 r. od godziny 10:00 -18:00

  ZSO 12 Tak się uczymy... Tak się bawimy...


  Sukcesy naszych uczniów

  W dniu 26 kwietnia 2016 r. odbyły się zawody o Puchar Dyrektora Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Sosnowcu, które zakończyły się sukcesem naszych uczniów.
  Sandra Kowalska ucz. kl. III a zdobyły II miejsce w skoku w dal i Kacper Gręda ucz. kl. II a zdobył I miejsce w pchnięciu kulą.

  Serdecznie gratulujemy

  PREZYDENT SOSNOWCA ZAPRASZA

  NOWA AKCJA SAMORZĄDU SZKOLNEGO GIMNAZJUM

  Od dnia 21 marca 2015 r. młodzież gimazjum pomaga nauczycielom w pełnieniu dyżurów podczas przerw międzylekcyjnych. Uczniowie wyposażeni są w stosowne plakietki w kolorze żółtym z literą D, umieszczone w widocznym miejscu na ubraniu. Dyżurni starają się dbać o właściwe zachowanie uczniów podczas przerw, bezpieczeństwo i nienaganne korzystanie ze szkolnych toalet oraz szatni. Dodatkowo uczennice klas III gimnazjum opiekują się uczniami klas I - III SP podaczas przerw. Zapraszamy zatem naszych najmłodszych uczniów do udziału w zabawach i grach edukacyjnych w sali nr 5

  INAUGURACJA SEZONU SPORTOWEGO 2016

  12 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 12 w Sosnowcu odbyło się uroczyste otwarcie sezonu sportowego 2016 współorganizowane przez Radę Dzielnicy Kazimierz z honorowym udziałem Pana Prezydenta Arkadiusza Chęcińskiego.
  Najpierw odbyły się towarzyskie mecze piłki nożnej:

 • Zespół Aktywnych Urzędników z Panem Prezydentem oraz Dyrektorem MOSiR-u Rafałem Łydkiem rozegrał mecz z Zespołem „Kaziki” Oldboje
 • Zespół złożony z przedstawicieli dzielnicy Kazimierz z księdzem Proboszczem Dariuszem Kujawą rozegrał mecz z Zespołem „Kaziki” Oldboje

 • Następnie Pan Prezydent Arkadiusz Chęciński za swoje zaangażowanie został uhonorowany odznaczeniem "Przyjaciel Szkoły", a później odbył się występ zespołu cheerleaderek, po którym młodzież z gimnazjum rozegrała turniej piłki nożnej oraz piłki ręcznej. Warto wspomnieć, że w jeden z meczów piłki nożnej włączył się ksiądz Proboszcz Edward Darłak z Parafii PW NMP Częstochowskiej. W turnieju piłki ręcznej dziewcząt wyniki były następujące:
  I miejsce drużyna Mileny Roch w składzie: M. Roch, M. Stojek, M. Maj,
  E. Masłowska, S. Chrzan, A. Włodarczyk, N. Walasek, K. Wcisło
  II miejsce drużyna Pauliny Obarzanek w składzie: P. Obarzanek,M. Musialska, N. Kozera, M. Wieczorek, D. Cebula, K. Wojewoda, W. Dąbrowska, J. Jarosz
  III miejsce drużyna Sandry Kowalskiej w składzie: S. Kowalska, A. Szajbel, J. Świercz, S. Warzyńska, J. Bochenek, W. Drygierczyk, A. Gajdzik, K. Kachniarz
  W turnieju piłki nożnej chłopców wyniki były następujące:
  I miejsce drużyna Kacpra Grędy w składzie: K. Gręda, K. Jarzyna, K. Wójcik, J. Rydzyński, J. Labocha, J. Letniowski, A. Szostak
  II miejsce drużyna Adriana Ludwickiego w składzie: A. Ludwicki, A. Bojarski, B. Więcek, K. Karcz, M. Piątkowski, D. Miś, M. Dziewanowski
  III miejsce drużyna Dawida Pałki w składzie: D. Pałka, M. Migdał, M. Górka, M. Ślęzak, P. Jurczyński, P. Polniak, W. Lasota
  Zwycięskie drużyny zostały nagrodzone pucharami, wręczono też nagrody indywidualne:
  Puchar dla Najlepszej Zawodniczki otrzymała Milena Roch, a wyróżnienie Martyna Musialska
  Puchar dla Najlepszego Zawodnika otrzymał Konrad Jarzyna, a wyróżnienie Adrian Ludwicki
  Rada Dzielnicy Kazimierz czynnie włączyła się w organizację otwarcia sezonu sportowego poprzez udział w przygotowaniach, sędziowaniu oraz fundując piłki i słodycze dla uczestników.
  Sezon sportowy 2016 został oficjalnie otwarty – dzieciom i młodzieży z naszej szkoły oraz innym użytkownikom naszych obiektów sportowych życzymy wielu emocji i sukcesów sportowych!


  Zagłębie bliskie sercu...

  Dnia 9 marca 2016 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 12 w Sosnowcu odbył się finał I regionalnego konkursu fotograficznego "Zagłębie bliskie sercu". Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Sosnowca Pan Arkadiusz Chęciński oraz Radny Miasta Sosnowiec Pan Kamil Wnuk. Podczas uroczystości wręczono nagrody i dyplomy laureatom konkursu. Pan Kamil Wnuk wygłosił wykład dotyczący historii Zagłębia Dąbrowskiego, a uczniowie ZSO Nr 12 przygotowali dla gości program artystyczny.

  Uwaga Rodzicu!

  Dyrekcja Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 12 informuje, że istnieją poważne wątpliwości co do działalności Stowarzyszenia "Przyjazna Szkoła". Bardzo prosimy, by przy tegorocznym rozliczeniu podatkowym PIT pomyśleli Państwo o innym podmiocie.
  Dziękujemy za wszystkie przekazane środki w poprzednich akcjach 1%.

  Rekrutacja na rok szkolny 2016/2017

  Dyrekcja Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 12 w Sosnowcu informuje, że od dnia 1 marca 2016 r. do 31 marca 2016 r. trwają zapisy do klasy I Szkoły Podstawowej nr 32 w Sosnowcu na rok szkolny 2016/2017. Wnioski można otrzymać w sekretariacie szkolnym lub pobrać ze strony internetowej placówki pod adresem: www.zso12.sosnowiec.pl/rekrutacja.php w zakładce REKRUTACJA
  Nabór do oddziałów przedszkolnych prowadzi:
  Przedszkole Miejskie nr 33 ul. Ogrodowa 6
  Przedszkole Miejskie nr 7 ul. Wagowa 38A.

  I Regionalny Konkurs Fotograficzny

 • Kategoria I – szkoła podstawowa

 • Nowoczesne Zagłębie:
 • I miejsce - Jakub Cieplak SP Nr 3 Dąbrowa Górnicza

 • II miejsce – Rafał Sowula SP Nr 45 Sosnowiec

 • III miejsce – Aleksandra Waśniewska SP Nr 45 Sosnowiec

 • Zabytki Zagłębia Dąbrowskiego:
 • I miejsce – Oskar Mrozowicz SP Nr 9 Sosnowiec

 • II miejsce – Justyna Nocuń SP Nr 9 Sosnowiec

 • III miejsce – Oskar Kowalski SP Nr 12 Dąbrowa Górnicza

 • III miejsce – Mikołaj Twaróg SP 42 Sosnowiec

 • wyróżnienie – Emilia Jamrocha SP 45 Sosnowiec

 • wyróżnienie – Julia Kempa SP 45 Sosnowiec

 • wyróżnienie – Rafał Sowula – SP 45 Sosnowiec

 • wyróżnienie – Maciej Twaróg – SP 42 Sosnowiec

 • Przyroda w Zagłębiu Dąbrowskim
 • I miejsce – Piotr Remesz SP Nr 9 Sosnowiec

 • wyróżnienie – Paulina Bednarska SP 12 Dąbrowa Górnicza

 • wyróżnienie – Mateusz Ornat SP 12 Dąbrowa Górnicza

 • Kategoria II – gimnazjum
 • I miejsce - Karolina Ćwieląg Gimnazjum Nr 25 Sosnowiec

 • wyróżnienie – Aleksandra Wilk Gimnazjum Nr 16 Sosnowiec

 • wyróżnienie – Tomasz Dudała Gimnazjum Nr 16 Sosnowiec

 • Serdecznie zapraszamy wyżej wymienionych uczniów wraz z nauczycielami na uroczystość wręczenia nagród
  9 marca 2016 r. o godz. 11.00
  ZSO Nr 12 Sosnowiec ul. Jasieńskiego 2a

  Zabawa karnawałowa

  W piątkowy wieczór uczniowie klas 4 – 6 miło spędzili czas na szkolnej zabawie karnawałowej. Wielu uczniów zmieniło się nie do poznania, dzięki wymyślnym i kolorowym kostiumom. Zabawę prowadził profesjonalny DJ - tata Darii z 6b. Zabawę uatrakcyjniła świetna muzyka, kolorowe efekty specjalne - migające światełka i dym - który od czasu do czasu z sykiem pojawiał się przy parkiecie. Panie prowadzące - A. Pilarz i T. Patoła zorganizowały ciekawe konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Wszyscy się wyśmienicie bawili.

  OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA KOTA W KL. I-III SP

  12. 01. 2016 uczniowie klas I, II i III wzięli udział w obchodach Światowego Dnia Kota. Tego dnia dzieci, pięknie przebrane za kotki, prezentowały klasami swoje talenty. Były piosenki, wierszyki, skecze, gra na instrumencie. Oczywiście głównym tematem były koty i ich koci świat. Wszyscy zaprezentowali się znakomicie! Na koniec z każdej klasy wybrani zostali koci król i królowa.

  Klasa 1d na koncercie muzycznym


  Sprawozdania klasyfikacyjne dla nauczycieli

  sprawozdanie_klasyfikacyjne_1
  sprawozdanie_klasyfikacyjne_2
  sprawozdanie_klasyfikacyjne_3
  uzasadnienie oceny ndst

  Jasełka 2015


  22 grudnia 2015 r. tradycyjnie w naszej szkole odbyły się Jasełka przygotowane przez uczniów klas Ic i IIIa szkoły podstawowej pod opieką p. Doroty Porębskiej i p. Elżbiety Wody oraz uczniów klas II a i II b gimnazjum pod opieką p. Izabeli Lewandowskiej. Gra młodszych i starszych aktorów zachwyciła widownię i wprowadziła w świąteczny nastój. Pani dyrektor Iwona Gajdzik, dumna ze swoich uczniów, złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

  Z życia klasy 2c

  Dnia 14 grudnia 2015 r. klasa 2 c wraz z wychowawcą p. Grzybowską zwiedzała wystawę pt. "Bóg się rodzi..." organizowaną przez Sosnowieckie Centrum Sztuki - Zamek Sielecki w Sosnowcu. Wystawie towarzyszyły warsztaty pt. "Drzewko świąteczne". Na wystawie dowiedzieliśmy się o polskich tradycjach świątecznych, które pielęgnowane są od pokoleń, a także obejrzeliśmy zapomniane lub niepraktykowane juz zwyczaje. Podczas warsztatów każdy miał okazję zrobić własne drzewko świąteczne z papieru oraz odpowiednio je udekorować.


  W dniu 3. grudnia w naszej szkole odbył się apel poświęcony górnikom z okazji ich święta. Uczniowie klas 2c oraz 2d pod kierunkiem wychowawczyń p. Grzybowskiej oraz p. Słabowskiej przygotowali program artystyczny opowiadający o historii powstania węgla oraz tradycjach górniczych. Dzieci ubrane w tradycyjne stroje ludowe zatańczyły "trojaka" oraz śpiewały piosenki o górnikach. Zainteresowaniem zebranych cieszył się także pokaz akrobatyki sportowej starszych dziewcząt przygotowany pod kierunkiem p. Brzezoń. Na zakończenie uroczystości zaproszeni górnicy otrzymali od nas życzenia oraz drobne upominki.


  Dnia 3 grudnia nastąpiło rozstrzygnięcie jesiennego konkursu plastycznego "Podnieś z ziemi i zrób". Wszystkie dostarczone prace były piękne i nie lada wyzwaniem było wyłonienie zwycięzców. Oto lista nagrodzonych dzieci:
  I miejsce – Aleksandra Zobek
  II miejsce - Natalia Urbanek
  III miejsce – Adrianna Stefańska
  wyróżnienia: Kacper Zachara, Ireneusz Stasikowski, Julia Ścibich, Julia Chytry, Antonina Nowek

  Lekcja regionalna

  15 grudnia 2015 r. klasy 3 gimnazjum wzięły udział w lekcji regionalnej "Zagłębie - moja mała ojczyna" prowadzonej przez radnego miasta Sosnowca, pana Kamila Wnuka.

  Andrzejki - czas wróżb

  Uczniowie naszej szkoły postanowili uczcić tradycyjny zwyczaj "przepowiadania przyszłości" i wybrali ku temu przedpołudnie 30 listopada. Wróżki z klas gimnazjalnych wprowadziły zebranych w tematykę obchodów Andrzejek. Na wszystkich uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, nauczycieli i innych pracowników szkoły czekały specjalnie przygotowane na tę okazję przez uczniów wróżby. Każdy mógł „poznać swoją przyszłość” zwracając się do jednej z siedmiu jasnowidzących wróżek, bądź zasięgając rady niemylnego wróżbity.

  Czytaj więcej...

  DAR SERCA OD SERCA

  4 grudnia 2015 r. uczniowie naszej szkoły odwiedzili Zespół Opiekuńczo-Wychowawczy Nr 3 w Sosnowcu przy ul. Szczecińskiej. Uczniowie osobiście przekazali podopiecznym placówki upominki - zabawki, słodycze. Na buziach dzieci zagościły uśmiech i radość. Wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji serdecznie dziękujemy.

  Certyfikat dla naszej szkoły

  Szanowni Państwo,
  Dzięki Państwa zaangażowaniu otrzymaliśmy kolejny certyfikat dla naszej placówki. Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy nas wspierają w naszych działaniach. Zadowolenie rodziców i uczniów jest dla nas najwyższą nagrodą.

  Profilaktyka - Sport moim wyborem

  Akcja „Sport Moim Wyborem” ma ukazywać młodym ludziom jakie wymierne korzyści mogą odnieść z codziennego uprawiania sportu, co mogą dzięki temu osiągnąć oraz na ile zażywanie różnego rodzaju substancji psychoaktywnych uniemożliwia realizację marzeń, a nawet normalne funkcjonowanie w społeczeństwie.

  W ramach akcji we wtorek, 10 listopada 2015r., w naszej szkole gościliśmy Pana Marcina Prusa – wielokrotnego reprezentanta Polski w piłce siatkowej oraz st. sierż Rafała Burasa z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu. Prelegenci przypomnieli gimnazjalistom, że w ciągu ostatniego roku w środkach masowego przekazu bardzo dużo mówi się o zatruciach tzw. dopalaczami oraz innymi środkami psychotropowymi. Niestety, coraz więcej młodych ludzi sięga po nie, nie zdając sobie sprawy, jak są niebezpieczne dla zdrowia i jakie wywołują negatywne skutki dla organizmu, zarówno fizyczne i jak psychiczne. Należy pamiętać, że każdy organizm reaguje inaczej na narkotyki, a skutki ich zażywania mogą być tragiczne! Spotkanie miało ukazać młodym ludziom, jak bardzo negatywny wpływ na organizm ma zażywanie substancji psychoaktywnych.

  Sam Marcin Prus, który prowadził wykłady i warsztaty sportowe jest najlepszym przykładem na to, że można osiągnąć sukces, nie sięgając po używki. Opowiedział on o własnej drodze do sukcesu oraz o znajomych, którzy zaprzepaścili swoje szanse właśnie dlatego, że sięgali po substancje odurzające. Kolejny raz okazało się, że znani i lubiani mają ogromną siłę oddziaływania na młodych ludzi.

  Spotkanie zakończyło się konkursem. Wszyscy uczestnicy (nawet nauczyciele) mieli możliwość wygrania sponsorowanego przez mistrza Marcina Prusa sportowego zegarka. Wystarczyło tylko trafić do kosza trzymanego przez pana Marcina. Mimo zaangażowania i wielkiego zapału tylko Wojtek z III b sprostał zadaniu i został szczęśliwym posiadaczem zegarka z dedykacją.

  Gimnazjaliści mądrzejsi o rzeczowe informacje, pełni wrażeń i ze zdobycznymi autografami a nawet zdjęciami selfie z prelegentami wrócili na zajęcia, a ich miejsce zajęli młodsi koledzy – uczniowie IV, V i VI klas szkoły podstawowej.

  Warto wiedzieć - poczytajcie
  Nie wypalaj się
  Dopalacze to śmierć
  Biorąc nie jesteś sobą

  SOSNOWIEC PRZECIWKO DOPALACZOM

  18 listopada 2015r. na terenie naszej szkoły odbyły się kolejne spotkania dla rodziców klas gimnazjalnych na temat dopalaczy i ich szkodliwości. Prezentację dla rodziców naszych uczniów poprowadziła zaproszona asp. Sonia Kepper – oficer prasowy sosnowieckiej Policji. Spotkania o charakterze edukacyjno – informacyjnym, miały na celu przedstawienie rodzicom problematyki zażywania środków odurzających ze szczególnym uwzględnieniem dopalaczy, pogłębienie ich wiedzy z zakresu umiejętności rozpoznawania odurzenia u dziecka, przedstawienie skutków zarówno zdrowotnych jak również prawnych zażywania tego rodzaju substancji, a przede wszystkim wskazanie dróg, kontaktów i możliwości uzyskania pomocy w przypadku zetknięcia się z problemem. Przeprowadzone we wrześniu (16 września 2015r.) spotkanie ze wszystkimi rodzicami uczniów klas pierwszych prowadzili policjant z KMP w Sosnowcu oraz lekarz z Centrum Pediatrii im Jana Pawła II w Sosnowcu. Podczas spotkania, którego celem było zwiększenie świadomości rodziców na temat środków psychoaktywnych i szeroko pojęta profilaktyka uzależnień, prowadzący opowiedzieli również o swoich doświadczeniach zawodowych związanych z tą problematyką.
  Zaproszeni goście przeprowadzili prelekcję na temat dopalaczy i narkotyków  pt: "Narkotyki,  dopalacze - zagrożenia  osobowości i życia".
  Zapraszamy do zapoznania się z materiałami w załącznikach.

  Rodzicu - co wiesz o dopalaczach
  Gdzie szukać pomocy
  Szukaj porozumienia
  Ulotki dla rodziców

  ŚWIĘTO JABŁKA

  W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie naszej szkoły biorą udział w programie promocji zdrowia. W ramach realizacji tego programu w dniach od 16 do 18 listopada odbyła się akcja pod nazwą "ŚWIĘTO JABŁKA", którą zorganizowała mgr Irena Federowicz. Uczniowie wykonali plakaty promujące korzyści wypływające z jedzenia jabłek oraz przygotowali różnorodne produkty spożywcze z jabłek . Wszystkim smakowały pyszne szarlotki, owocowe szaszłyki, babeczki, musy oraz suszone jabłka, które uczniowie przygotowali z pomocą rodziców i dziadków. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, na każdej przerwie stoisko kiermaszu otoczone było przez uczniów i nauczycieli, którzy pragnęli skosztować jabłkowych pyszności.
  Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w akcji "ŚWIĘTO JABŁKA" otrzymali punkty dodatnie z zachowania oraz atrakcyjne nagrody.
  Nagrodzeni uczniowie:
  I miejsce: Julia Bęczkowska kl. IVB, Ksawier Płatek – klasa IVB Jakub Machnicki – klasa VB, Krystian Milowski – klasa VB, Jowita Porębska – klasa VB, Nikola Pawlak – klasa VIA, Julia Szymków – klasa VIB, Wiktor Mucha – klasa IA Julia Stańczak – klasa VI A
  II miejsce: Wiktoria Adamska – klasa IVA, Aleksandra Słodkowska – klasa IVB, Hubert Swędzioł – klasa IVB, Zuzanna Rejdak – klasa IVB, Maja Bugaj – klasa VA, Amelia Niepsuj – klasa VA, Nikola Struzik – klasa VIA,
  III miejsce:
  Julia Muc – klasa IVC, Martyna Korzeniewska – klasa IVC
  Wszystkim uczestnikom akcji składam gratulacje
  JEDZCIE JABŁKA NA ZDROWIE !!!

  Organizator akcji: Irena Federowicz

  Warsztaty Majsterkowo

  W dniu 5 listopada 2015 klasa 2c wraz z wychowawcą brała udział w bezpłatnych warsztatach "Majsterkowo" organizowanych dla szkół przez "Castoramę" w Sosnowcu. Tematem przewodnim były dekoracje a tematem zajęć malowanie na szkle. Po krótkim wstępie teoretycznym, z którego dowiedzieliśmy się jak powstaje szkło i gdzie jest wykorzystywane, każdy otrzymał szablon motyla, farby witrażowe i zabraliśmy się do pracy.
  Efektem końcowym były piękne i kolorowe obrazki, które zabraliśmy do domu. Wszystkim uczestnikom zajęcia bardzo się podobały.

  Wycieczka do egzotarium

  23 października klasy 4 uczestniczyły w ciekawych zajęciach przyrodniczych w sosnowieckim egzotarium. Na początku wycieczki klasy przespacerowały się się pod pomnik patrona naszej szkoły- Leona Kruczkowskiego, by zapalić znicze i posłuchać miniwykładu o życiu i twórczości pisarza. Podczas zajęć w egzotarium uczniowie podziwiali egzotyczne gatunki roślin i zwierząt- głównie gadów i płazów. Wszyscy wypełniali karty pracy, robili zdjęcia wybranym okazom. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z takiej formy nauki.

  Wycieczka do Żarek

  Dnia 20 października 2015 klasy 2c i 2d wraz z wychowawcami uczestniczyły w wycieczce do Żarek do manufaktury słodyczy "Hokus Pokuss". Podczas wizyty w cukierni dzieci miały okazję zobaczyć oraz samodzielnie spróbować wyrobu lizaków. Drugą część wyjazdu stanowiła wizyta w pizzerii, gdzie każdy z uczestników samodzielnie wyrabiał ciasto i komponował składniki do swojej pizzy. Ostatnim punktem programu była konsumpcja pysznej pizzy:)

  Boiska oficjalnie otwarte

  W dniu 6 listopada odbyło się uroczyste otwarcie kompleksu wielofunkcyjnych boisk, wybudowanych z funduszy I edycji Budżetu Obywatelskiego.
  W uroczystości uczestniczyli znakomici goście: Prezydent Miasta Sosnowca - Arkadiusz Chęciński, Pełnomocnik Prezydenta ds. Edukacji - Zbigniew Byszewski, pomysłodawca i autor projektu boiska - Krzysztof Płoszaj, Ksiądz Proboszcz naszej parafii - Dariusz Kujawa, Kierownik Wydziału Inwestycji Miejskich - Dariusz Pieczka, Dyrektor Miejskiego Domu Kultury - Rafał Rybak, Radni Miasta Sosnowca: Jan Bosak, Jacek Dudek, Kamil Wnuk, Przedstawiciel Inicjatywy Powołania Rady Dzielnicy Kazimierz - Łukasz Krawiec, Asystent Prezydenta - Mateusz Bochenek, Kierownik Miejskiej Biblioteki - Urszula Rupala, Przedstawiciele Rady Rodziców a także absolwenci szkoły i mieszkańcy dzielnicy.
  Impreza rozpoczęła się przemówieniem Pani Dyrektor Iwony Gajdzik, która powitała zgromadzonych gości i złożyła na ich ręce gorące podziękowania za wkład włożony w realizację projektu.
  Następnie rozpoczęła się część artystyczna, która została przygotowana przez naszych uczniów i nauczycieli. Mogliśmy podziwiać scenki kabaretowe, występy zespołu tanecznego GIMONE, pokaz gimnastyki sportowej, pokazy zręcznościowe. Wszyscy byli pod wrażeniem zdolności naszych wychowanków. Emocje sięgnęły zenitu, kiedy uczniowie wraz z zaproszonymi gośćmi zatańczyli belgijkę.
  Zakończenie imprezy miało miejsce na nowo wybudowanym obiekcie sportowym. Prezydent i Dyrektor szkoły dokonali uroczystego przecięcia szarfy i otwarcia boisk. Później odbył się pierwszy oficjalny mecz piłki nożnej. Na nowej murawie stanęli uczniowie naszej szkoły wraz z Prezydentem Arkadiuszem Chęcińskim i Panem Krzysztofem Płoszajem. Obaj panowie popisali się niezwykłymi umiejętnościami i znakomitą formą.
  Tego dnia uśmiech nie schodził z naszych twarzy, bo od teraz możemy oficjalnie cieszyć się nowymi boiskami. Mamy nadzieję, że inicjatywy takie jak Budżet Obywatelski zjednoczą społeczność lokalną, by w przyszłości jeszcze prężniej działać na rzecz szkoły i naszej dzielnicy.


   


  Zapraszamy na uroczyste otwarcie boisk


   
  W ubiegłym roku mieszkańcy Sosnowca po raz pierwszy decydowali o realizacji budżetu obywatelskiego. W ramach tej inicjatywy, nasza dzielnica wybrała projekt budowy kompleksu boisk przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 12, którego budowa właśnie się zakończyła. Do tej pory przy ZSO nr 12 było stare boisko o nierównej nawierzchni. Dzięki budżetowi obywatelskiemu, przy naszej szkole powstało wielofunkcyjne boisko do piłki nożnej o wymiarach 25x52 metry oraz nieco mniejsze boisko do piłki ręcznej, koszykówki, tenisa ziemnego i siatkówki. Cały obiekt jest ogrodzony i oświetlony, co wpłynie znacząco na bezpieczeństwo dzieci. Warto dodać, że tereny zielone wokół kompleksu również zostaną zmodernizowane.  Ta niezwykle ważna inicjatywa obywatelska nie może pozostać bez echa. Dyrektor ZSO nr 12, Pani Iwona Gajdzik we współpracy z trenerem Krzysztofem Płoszajem i Prezydentem Miasta Sosnowiec Arkadiuszem Chęcińskim dokonają uroczystego otwarcia nowopowstałego obiektu sportowego dnia
  6 listopada 2015 r. o godz. 9.30

   ,

  Międzyszkolny Tureniej Piłkarski

  Prosimy wszystkich o oddanie swojego głosu na naszą szkolną drużynę ZSO 12, ponieważ tylko w ten sposób mamy możliwość uczestnictwa w turnieju międzyszkolnym. Klikamy turniej piłkarski, a następnie na naszą szkołę. Głosować można co 30 minut - Dziękujemy.
  www.tprzybylski.pl

  Certyfikat Wiarygodna Szkoła

  W roku szkolnym 2014/2015 przystąpiliśmy do programu Wiarygodna Szkoła. Spełniliśmy wszystkie warunki i otrzymaliśmy certyfikat
   

  Boiska

  Mamy już piękną nawierzchnię na naszym boisku. Prace mają się ku końcowi. Czekamy z niecierpliwością na wielkie, uroczyste otwarcie naszych boisk!

  Podziękowanie

  Zakończyło się głosowanie w II edycji Budżetu Obywatelskiego. Dziękujemy wszystkim, którzy poparli nasz projekt. Z niecierpliwością oczekujemy na wyniki.

  II edycja Budżetu Obywalelskiego

  Szanowni Państwo
  2 października 2015 r. rozpoczęło się głosowanie na projekty w II edycji Budżetu Obywatelskiego. Każdy mieszkaniec może głosować na 3 zadania po jednym z każdej strefy konsultacyjnej (mieszkańca, drogowej i edukacji). Dzięki Państwa poparciu dla projektu budowy kompleksu boisk złożonego w ubiegłym roku przez p. Krzysztofa Płoszaja przy naszej szkole powstaje obecnie wielofunkcyjne boisko do piłki nożnej o wymiarach 25x52 metry oraz nieco mniejsze boisko do piłki ręcznej, koszykówki, tenisa ziemnego i siatkówki. Teraz mamy szansę, aby na terenie naszej szkoły powstała siłownia pod chmurką.
  Zwracamy się z prośbą do rodziców i bliskich dzieci uczęszczających do naszej szkoły oraz wszystkich mieszkańców o poparcie naszego projektu - nr XVII/13/XIII - siłownia pod chmurką w strefie edukacyjnej złożonego przez mieszkańca naszej dzielnicy i nauczyciela naszej szkoły p. Łukasza Rajchmana.
   


  Więcej informacji o Budżecie Obywatelskim

  Budowa boisk - kolejny etap

  Budowa boisk

  Podziękowanie Prezesa Rady Ministrów

  Zapraszamy do zapoznania się z jadłospisem w zakładce Informacje dla rodziców - Stołówka szkolna

  Informacje dla rodziców uczniów klas I

  Dokument do pobrania

  Wojewódzka Inauguracja roku szkolnego 2015/2016

  1 września 2015 r. reprezentacja uczniów naszej szkoły wraz z panią dyrektor Iwoną Gajdzik i nauczycielami uczestniczyła w Wojewódzkiej Inauguracji Nowego Roku Szkolnego 2015/2016 w  hali widowiskowo-sportowej przy ul. Żeromskiego. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych i instytucji wojewódzkich m.in. wicewojewoda Gabriela Lenartowicz, śląski kurator oświaty Stanisław Faber,  dyrektor wydziału edukacji Urzędu Marszałkowskiego Danuta Rosa, biskup sosnowiecki Grzegorz Kaszak, przewodniczący Rady Miejskiej Wilhelm Zych, przedstawiciele uczelni wyższych i ośrodków naukowych, przedstawiciele policji, straży pożarnej, związków zawodowych, IPN, dyrektorzy szkół, radni, młodzież.
  Organizatorami uroczystości były władze Sosnowca i Śląskie Kuratorium Oświaty. Obowiązki gospodarza pełnił prezydent Arkadiusz Chęciński. Podczas uroczystości Sosnowiec zaprezentował to, co ma najlepsze. Pokazały się sekcje sportowe wielu dyscyplin, były występy artystyczne i pokazy.


  Inauguracja roku szkolnego 2015/2016

  Uroczystości szkolne 1 września 2015 r.
  godz. 9.00 - Gimnazjum i klasy V - VI SP
  godz. 10.00 - klasy I - IV SP
  Msza święta
  dla uczniów i nauczycieli gimnazjum oraz klas V - VI szkoły podstawowej - godz. 8. 00
  dla uczniów I - III szkoły podstawowej i przedszkola - godz. 9.00
  Zapraszamy
  Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2015/2016 odbędzie się 1 września 2015 r. o godz. 9.30 w Hali Sportowej przy ul. Żeromskiego w Sosnowcu

  Stypendium szkolne

  Stypendium szkolne o charakterze socjalnym przyznawane jest uczniom i słuchaczom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie w szczególności gdy w rodzinie tej występuje: bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność, brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo-wychowawczych, alkoholizm, narkomania, a także gdy rodzina jest niepełna. Wniosek należy złożyć w Urzędzie Miejskim al. Zwycięstwa 20, stanowisko nr 6 parter w terminie do 15 września.
  Wniosek można otrzymać w:

   sosnowieckiej szkole,
   w Wydziale Edukacji UM, ul. Małachowskiego 3,
   w Urzędzie Miejskim Biuro Obsługi Interesanta al. Zwycięstwa 20
  Więcej informacji...

  Wyprawka szkolna

  Wyprawka szkolna przyznawana na zakup podręczników dla uczniów klas III szkół podstawowych, klasy III ogólnokształcącej szkoły muzycznej I stopnia i klasy IV technikum oraz wszystkich uczniów słabowidzących, niesłyszących, słabosłyszących z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim, umiarkowanym lub znacznym, z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją, z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera, posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Pomoc w formie wyprawki szkolnej przyznawana jest uczniom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, wynikającej z niskich dochodów rodziny. Warunek ten nie dotyczy uczniów słabo widzących, niesłyszących, z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.
  Wniosek do Dyrektora ZSO 12 w Sosnowcu
  Uchwała Wyprawka Szkolna
  Załącznik do uchwały
  Rozporządzenie

  Wizyta premier Ewy Kopacz w naszej szkole

  Starsze wiadomości ...
  Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 12 w Sosnowcu
  ul. Jasieńskiego 2a, 41-215 Sosnowiec, tel.: 32 263 43 01, e-mail: sp32@sosnowiec.edu.pl
  Copyright by ZSO 12 Wszystkie prawa zastrzeżone.