O bibliotece Konkursy Regulaminy

"Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach."
Marcus Tullius Cicero

Godziny pracy biblioteki szkolnej
Czwatek 9.00 - 13.30

05.11.2016r. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.
Wyniki konkursu:
I miejsce:
kl. VI a- Alex Nowak, Piotr Jurczyński, Wiktor Lasota - sałatka CESAR;
kl.V b - Julia Szymków, Kinga Karoń, Mateusz Kotela - sałatka owocowa EKSPLOZJA,
II miejsce:
IV b Jan Lisek, Bartosz Boroń - sałatka WIOSENNE PRZEBUDZENIE;
III miejsce
kl. V a - Paweł Tereszkowski, Filip Krawiec, Kacper Małas - sałatka OWOCOWY SEN,
kl. IV a - Daria Warzyńska, Zuzanna Gdesz, Oliwia Popiołek - sałatka WIOSENNY RAJ;
IV miejsce
kl. VI b Julita Świerszcz, Natalia Kozera, Kuba Krychowski - sałatka PAPRYKOWA TAJEMNICA
Sałatki oceniało Jury w składzie: P. Joanna Dzięga, P. Ewa Pawłowska, P. Lilianna Musiał, P. Barbara Gajdzica

Pasowanie na czytelnika

23 i 26 lutego 2015 r. odbyło się pasowanie klas I na czytelników biblioteki szkolnej. W części artystycznej wzięli udział uczniowie klasy IV a (Oliwia Bąk - królewna Miłka, Książka - Emilia Pluta, Krasnoludki: Julia Stępień, Julia Pałka, Magdalena Tyrakowska; Włochatek - Julia Łakomska, Grześ - Aleksander Janosz

Dzień Pluszowego Misia w bibliotece

W tym dniu dla oddziałów zerowych wyeksponowano książki o misiach, zorganizowano konkursy, zagadki o znanych misiach które nalezalo odgadnąć na podstawie ilustracji, przedstawiono prezentacje o historii dnia pluszowego misia, odczytano bajke o misiu oraz zaśpiewano wspólnie piosenke "pluszowy Mis"

Pomóż bibliotece szkolnej!

Przekaż książkę, której już nie czytasz- przeczytają ją inni”
Biblioteka szkolna ogłasza akcję zbioru nowych i używanych książek, więc jeżeli masz ciekawą książkę, która „zbiera kurz” na domowej półce, to koniecznie podaruj ją bibliotece. Książki można przynosić do szkolnej biblioteki w godzinach jej pracy. Akcja będzie trwać do końca kwietnia. Lista darczyńców (za ich zgodą) zostanie opublikowana na łamach szkolnej gazetki oraz na stronie www biblioteki. Osoby, które podarują książki otrzymają także wzorowe (cząstkowe) zachowanie. Gorąco zachęcam do udziału w tej Akcji.

Pamiętajcie: „Książka czytana, żyje dalej!”

Stoją książki w bibliotece, a w tych książkach cały świat…..”
L. Krzemieniecka

Ciekawe przerwy w bibliotece

Nudzisz się na przerwach???
Nie masz pomysłu jak temu zaradzić???
Nie trać czasu!!!
Z myślą o Tobie powstał cykl spotkań "Ciekawe przerwy w bibliotece", zapraszamy codziennie w czasie 15 minutowych przerw czyli w godz. 12:25 - 12:40 i 13:25 - 13:40

Tematyka cyklu:
Poniedziałki W Bajkolandii (czytanie młodszym dzieciom bajek)
Wtorki W bibliotece "od kuchni"(pomoc w porządkowaniu czasopism, zbiorów)
Środy W dekoratorni wnętrz (przygotowywanie gazetek, wystawek i ekspozycji)
Czwatki W wypożyczalni(pomoc przy wypożyczaniu zbiorów)
Piątki W konserwatorium(ochrona i konserwacja zbiorów)
BIBLIOTEKA jest miejscem zaczarowanym: Blisko tu do bajki i prawdy, Do uśmiechu, do wzruszeń...
ZAPRASZAMY:)

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 12 w Sosnowcu