O bibliotece Konkursy Regulaminy

"Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetnia w chwilach pomy¶lno¶ci, daje pomoc i pocieszenie w przeciwno¶ciach."
Marcus Tullius Cicero

Godziny pracy biblioteki szkolnej
¦roda 9.00 - 13.30
Czwatek 9.00 - 13.30
Pi±tek 9.00 - 13.00

05.11.2016r. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.
Wyniki konkursu:
I miejsce:
kl. VI a- Alex Nowak, Piotr Jurczyński, Wiktor Lasota - sałatka CESAR;
kl.V b - Julia Szymków, Kinga Karoń, Mateusz Kotela - sałatka owocowa EKSPLOZJA,
II miejsce:
IV b Jan Lisek, Bartosz Boroń - sałatka WIOSENNE PRZEBUDZENIE;
III miejsce
kl. V a - Paweł Tereszkowski, Filip Krawiec, Kacper Małas - sałatka OWOCOWY SEN,
kl. IV a - Daria Warzyńska, Zuzanna Gdesz, Oliwia Popiołek - sałatka WIOSENNY RAJ;
IV miejsce
kl. VI b Julita ¦wierszcz, Natalia Kozera, Kuba Krychowski - sałatka PAPRYKOWA TAJEMNICA
Sałatki oceniało Jury w składzie: P. Joanna Dzięga, P. Ewa Pawłowska, P. Lilianna Musiał, P. Barbara Gajdzica

Pasowanie na czytelnika

23 i 26 lutego 2015 r. odbyło się pasowanie klas I na czytelników biblioteki szkolnej. W czę¶ci artystycznej wzięli udział uczniowie klasy IV a (Oliwia B±k - królewna Miłka, Ksi±żka - Emilia Pluta, Krasnoludki: Julia Stępień, Julia Pałka, Magdalena Tyrakowska; Włochatek - Julia Łakomska, Grze¶ - Aleksander Janosz

Dzień Pluszowego Misia w bibliotece

W tym dniu dla oddziałów zerowych wyeksponowano ksi±żki o misiach, zorganizowano konkursy, zagadki o znanych misiach które nalezalo odgadn±ć na podstawie ilustracji, przedstawiono prezentacje o historii dnia pluszowego misia, odczytano bajke o misiu oraz za¶piewano wspólnie piosenke "pluszowy Mis"

Pomóż bibliotece szkolnej!

Przekaż ksi±żkę, której już nie czytasz- przeczytaj± j± inni”
Biblioteka szkolna ogłasza akcję zbioru nowych i używanych ksi±żek, więc jeżeli masz ciekaw± ksi±żkę, która „zbiera kurz” na domowej półce, to koniecznie podaruj j± bibliotece. Ksi±żki można przynosić do szkolnej biblioteki w godzinach jej pracy. Akcja będzie trwać do końca kwietnia. Lista darczyńców (za ich zgod±) zostanie opublikowana na łamach szkolnej gazetki oraz na stronie www biblioteki. Osoby, które podaruj± ksi±żki otrzymaj± także wzorowe (cz±stkowe) zachowanie. Gor±co zachęcam do udziału w tej Akcji.

Pamiętajcie: „Ksi±żka czytana, żyje dalej!”

Stoj± ksi±żki w bibliotece, a w tych ksi±żkach cały ¶wiat…..”
L. Krzemieniecka

Ciekawe przerwy w bibliotece

Nudzisz się na przerwach???
Nie masz pomysłu jak temu zaradzić???
Nie trać czasu!!!
Z my¶l± o Tobie powstał cykl spotkań "Ciekawe przerwy w bibliotece", zapraszamy codziennie w czasie 15 minutowych przerw czyli w godz. 12:25 - 12:40 i 13:25 - 13:40

Tematyka cyklu:
Poniedziałki W Bajkolandii (czytanie młodszym dzieciom bajek)
Wtorki W bibliotece "od kuchni"(pomoc w porz±dkowaniu czasopism, zbiorów)
¦rody W dekoratorni wnętrz (przygotowywanie gazetek, wystawek i ekspozycji)
Czwatki W wypożyczalni(pomoc przy wypożyczaniu zbiorów)
Pi±tki W konserwatorium(ochrona i konserwacja zbiorów)
BIBLIOTEKA jest miejscem zaczarowanym: Blisko tu do bajki i prawdy, Do u¶miechu, do wzruszeń...
ZAPRASZAMY:)