Aktualności

Zakończenie roku szkolnego 2013/2014

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014 27 czerwca 2014r.
godz. 9.00 szkoła podstawowa
godz. 10. 00 gimnazjum
Msza Święta dla szkoły podstawowej 27. 06. 2014 godz. 8.00
Msza Święta dla gimnazjum 26. 06. 2014 godz. 19.00

Oświadczenia rodziców dotyczące udziału uczniów w zajęciach z religii lub etyki na rok szkolny 2014/2015


Oświadczenie dla ucznia Szkoły Podstawowej nr 32
Oświadczenie dla ucznia Gimnazjum nr 5

Gratulujemy zwycięzcom konkursu "Gimnazjalisto - Zostań Architektem Swojej Kariery"


W dniu 5 czerwca 2014 r. uczniowie klasy 3b M. Stefański, Sz. Okrajek, M. Wójcik pod opieką K. Adamskiej zdobyli I miejsce w Powiatowym Konkursie "Gimnazjalisto - Zostań Architektem Swojej Kariery" zorganizowanym przez CKZiU Technikum nr 2 Architektoniczno - Budowlane w Sosnowcu. W zawodach brało udział 9 szkół gimnazjalnych po 3 uczniów w drużynie. Konkurs był podzielony na dwie części A i B.
Część A
Test wiedzy o sztuce
Część B
Zadania praktyczne
W finale brało udział 5 drużyn. Uczniowie mieli za zadanie na czas złożyć budowlę (Wieża Eiffla, Big Ben) i odgadnąć 20 różnych przedmiotów z zakresu budownictwa.WYJAZD INTEGRACYJNY 2014


 

DOKUMENTACJA
Faktura proforma
 
Umowa_1
 
Umowa_2
 
Umowa_3
 

Realizacja programu "Przedsiębiorczość w szkole"


 

Dnia 14.04.2014 r. młodzież klas gimnazjalnych spotkała się z przedstawicielami Banku Pekao w ramach realizowanego przez szkołę programu "Przedsiębiorczość w szkole". Spotkanie dotyczyło roli pieniądza w gospodarce państwa. Uczniowie odnajdowali różnice pomiędzy starymi banknotami papierowymi, a nowymi których emisja rozpoczęła się w tym roku i już trafiły na rynek finansowy. Młodzież wyróżniająca się w pracy zespołowej została zaproszona do banku na spotkanie z jego przedstawicielami.
Ponowne spotkanie młodzieży gimnazjalnej z przedstawicielami Banku Pekao w ramach programu "Przedsiębiorczość w szkole" odbyło się 09.05.2014 r. na terenie banku w Sosnowcu, przy ul. Małachowskiego. Uczniowie zapoznali się z zasadami funkcjonowania banku, rozmawiali z pracownikami obsługującymi klientów, zwiedzali archiwum oraz skarbiec. Przedstawiciele banku zapoznali młodzież z zasadami otwarcia bezpłatnego rachunku osobistego dla uczniów oraz rachunku oszczędnościowego "Mój skarb".

A. Kępska

Konkurs Poezji Religijnej 2014


 

W piątek, 16 maja 2014r. w naszej parafii odbył się VII konkurs Poezji Religijnej im. św. Jana Pawła II. Nasza szkoła była współorganizatorm konkursu. Uczestniczyło w nim ponad 50 dzieci z ośmiu szkół z Będzina, Dąbrowy Górniczej i Sosnowca
Zapraszamy do GALERII

Zapraszamy na FESTYN RODZINNY 2014


 

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2014/2015

Zasady rekrutacji do oddziału przedszkolnego SP 32, Szkoły Podstawowej nr 32, Gimnazjum nr 5
 
Oferta edukacyjna dla dzieci 5 i 6 letnich

Czym jest talent?

Przedstawiamy krótki film odpowiadający na pytanie czym jest talent. Zachęcamy do oglądnięcia i jeśli spodoba wam się w jaki sposób odpowiedziałyśmy na to pytanie zagłosujcie na nas. Wystarczy na facebooku na oficjalnej stronie Łowcy Talentów Jersz kliknąć zakładkę filmy i zagłosować na nasz film (FILM NR 7) Można głosować codziennie do 7 maja. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie oddane głosy i wyświetlenia.
Marta Boroń, Dorota Jabłońska

1% DLA MOJEJ SZKOŁY

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy przekazali 1% podatku dochodowego dla naszej szkoły. W tym roku podatkowym zebrane środki przeznaczymy na doposażenie sal lekcyjnych w klasach IV-VI.

Egzamin gimnazjalny 2014

W dniach 23-25 kwietnia 2014 gimnazjaliści przystąpili do egzaminu gimnazjalnego.
Egzamin składał się z części humanistycznej, matematyczno - przyrodniczej, znajomości języka nowożytnego. Wyniki egzaminu uczniowie poznają w czerwcu.

Dzień Kobiet 2014

Dnia 7 marca 2014 r. w ZSO 12 odbyła się akademia z okazji Dnia Kobiet. Akademia została przygotowana przez uczniów klasy 3 B pod kierunkiem nauczycieli: Igora Imiolczyka, Łukasza Rajchmana, Marcina Szymkowiaka.

Nietypowe Walentynki


14 lutego 2014 w naszej szkole przebiegał w gorącej atmosferze miłości. Już od samego rana znana Cukiernia Zakochanych z Serduszkowa otworzyła swój ”Walentynkowy Kram”. Wszyscy chętni mogli skosztować pysznych, bardzo smakowitych Zakochanych Babeczek, Rozmarzonych Ptysi lub Ciasteczek Kupidyna. Walentynkowych atrakcji było bez liku. Z walentynką pod pachą i ciasteczkiem w dłoni gimnazjaliści zmierzyli się w:
Walentynkowym Turnieju Klasowym

Uczestnicy zmagali się ze sobą w różnych konkurencjach. Przygotowania w klasach trwały już kilka dni wcześniej. Uczniowie dzielili się na zespoły, przygotowywali mini playback show, dekoracje sali i dopracowywali własne przebrania. Gra wymagała wykazania się wiedzą o tradycjach walentynkowych, zręcznością, sprytem i umiejętnością zaprezentowania klasowych talentów.
Zaczęło się od prezentacji autorskich, krótkich inscenizacji utworów muzycznych o tematyce miłosnej.
Następnie każda klasa zmierzyła się z quizem walentynkowym. W miarę trwania turnieju zadania były coraz trudniejsze.
Dużą trudność przysporzyło wszystkim dokańczanie przysłów o miłości, rozpoznanie wybranych utworów muzycznych, wskazanie odpowiednich cytatów czy par zakochanych. Niespodziewanie jedną z najtrudniejszych konkurencji okazała się „Kwiatowa zagadka”. Drużyny walczyły ze zmiennym szczęściem ale pełnym zaangażowaniem. Jury oceniało artystyczną część zmagań, organizatorzy poprawność odpowiedzi w pozostałych zadaniach. Zwycięscy otrzymali cenne trofeum. Było o co walczyć – nagroda główna – wyjście do kina dla całej zwycięskiej klasy trafiła do III b. Uczestnicy Pierwszego Walentynkowego Turnieju Klasowego przekonali się, że: "W zgodzie małe rzeczy rosną. W niezgodzie nawet największe się rozpadają".
A ten…
"Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych, nigdy ich nie osiągnie".
W walentynkowy dzień można było zaobserwować żywe zainteresowanie “Pocztą walentynkową”. Uczniowie chętnie przesyłali sobie życzenia na przygotowanych, kartkach okolicznościowych. Na piątej godzinie lekcyjnej “listonosz” wszedł do każdej klasy i dostarczył pocztę adresatom. W walentynkowy dzień można było zaobserwować żywe zainteresowanie "Pocztą walentynkową". Uczniowie chętnie przesyłali sobie życzenia na przygotowanych, kartkach okolicznościowych. Na piątej godzinie lekcyjnej “listonosz” wszedł do każdej klasy i dostarczył pocztę adresatom.

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2014


11 lutego 2014r. obchodzić będziemy Dzień Bezpiecznego Internetu. Wszystkie działania podejmowane w ramach DBI realizowane będą pod hasłem „Razem tworzymy lepszy Internet”. Podczas tegorocznych obchodów DBI chcemy zwrócić uwagę na to, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w Sieci i w jaki sposób z niej korzysta.
W ramach obchodów DBI w naszej szkole przeprowadzony będzie cykl zajęć poświęconych bezpieczeństwu w Sieci oraz kursy e - learningowe. Zorganizowany będzie również konkurs na grafikę komputerową pt. "Bezpieczny dostęp dzieci i młodzieży do zasobów internetowych".

Sprawozdania klasyfikacyjne dla nauczycieli

sprawozdanie_klasyfikacyjne_1
sprawozdanie_klasyfikacyjne_2
sprawozdanie_klasyfikacyjne_3
uzasadnienie oceny ndst

Jasełka

"W mroku milczącej nocy przychodzi Ten, który kocha zawsze i bezwarunkowo. Jego imię to Emmanuel Bóg z nami. On kocha dlatego, że jesteś, a nie za to, kim jesteś i co posiadasz..."

ks. W. Kuzioła


Tradycyjnie, przed świętami Bożego Narodzenia, uczniowie zaprezentowali przygotowywane przez cały grudzień Jasełka. Tegoroczne przedstawienie miało charakter misyjny - do nowonarodzonego Zbawiciela przybyli przedstawiciele wszystkich kontynentów. Młodzi aktorzy z klasy II B chcieli nam przypomnieć, że Jezus przychodzi do każdego człowieka, niezależnie od koloru skóry, języka, pochodzenia, majątku, umiejętności. Całość przedstawienia tworzyły kwestie recytowane przez uczniów, barwne stroje, w których przygotowanie zaangażowali się rodzice naszych aktorów, charakterystyczna dla ukazanej narodowości muzyka oraz pięknie śpiewane kolędy.
Występ wraz z uczniami przygotowali nauczyciele: mgr Joanna Zofia Ocieczek wychowawca klasy II B i mgr Agnieszka Kijak.

Mądre żywienie, zdrowe pokolenie

16 grudnia 2013r. odbyło się spotkanie z Panią dietetyk w ramach programu edukacyjno-badawczego „Mądre żywienie, zdrowe pokolenie”. Przeprowadzono badania antropometryczne uczniów, obejmujące pomiary wzrostu, masy ciała, obwodów pasa i ramienia oraz przeprowadzono atrakcyjne zajęcia dla młodzieży promujące zdrowy styl życia. Program koordynowany jest przez Polskie Towarzystwo Dietetyki.
Prezentacja
Więcej informacji o programie

Gazetka szkolna

Zapraszamy do czytania naszej gazetki szkolnej. Wersja elektroniczna znajduje się w zakładce "Gazetka"

Redakcja

Szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej

W dniu 3 grudnia 2013 r. odbyły się zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzone przez studentów Wyższej Szkoły Medycznej w Sosnowcu oraz ratowników MOSIR Sosnowiec.
Nasi uczniowie mieli możliwość zapoznania się w praktyce z technikami ratunkowymi na fantomach. Uczestnicy kursu otrzymali certyfikaty
Pomysłodawcą akcji jest p. mgr Igor Imiolczyk

Andrzejkowe czary - mary

Dnia 27 listopada w naszej szkole na 5 godzinie lekcyjnej uczniowie gimnazjum tworząc czteroosobowe drużyny zasiedli do rozgrywki o dużą stawkę. Na potrzeby gry "Zaklętej Dróżki" stworzono planszę podzieloną na 51 pól. Wśród nich 20 pól zaznaczonych różnymi kolorami niosło ze sobą miłe niespodzianki (np. szybką teleportację) lub niespodziewane przeszkody (m.in. szafę powrotu). Autorska gra edukacyjna wymagała wykazania się wiedzą o tradycjach andrzejkowych i rozwiązania zagadek odwołujących się do wiedzy z poszczególnych przedmiotów. Drużyny walczyły ze zmiennym szczęściem ale pełnym zaangażowaniem. Zwycięzcy otrzymali cenne trofeum :-)

Na dwóch długich przerwach panowanie na piętrze gimnazjum objęły cztery jasnowidzące siostry - cyganki znające się na swoim fachu. Wszyscy chętni mogli, zasięgnąć rady jednej z cyganek m.in. Esmeraldy, Lali, Neomi, Tonii... Siostry znające się na magii pomogły odkryć sekrety serca i przyszłości… Uspokoić strapione serduszka dziewcząt i zaciekawionych chłopców wywróżywszy imię ukochanej, termin ślubu, określiwszy kamień szczęścia… Kości i drzewko szczęścia odpowiadały wszystkim chętnym na pytania: Co przyniesie przyszły rok? Jak zaplanować swoją przyszłość, aby uniknąć kłopotów?.. Cyganki zadbały też o przygotowanie słodkości. Smakowite, samodzielnie upieczone ciasteczka z wróżbą i pączki z różaną marmoladą szybko zniknęły. Esmeralda opuszczając mury naszej szkoły zapewniała, że wróci za rok…


Międzyszkolny Konkurs "ZABYTKI SAKRALNE SOSNOWCA"

Uczniowie naszej szkoły zdobyli II miejsce oraz wyróżnienia w Międzyszkolnym Konkursie "ZABYTKI SAKRALNE SOSNOWCA"
Zapraszamy do zapoznania się z osiągnięciami w zakładce NASZE SUKCESY

Akcja Samorządu Uczniowskiego klas IV - VI PACZKA ŚWIĄTECZNA

Uczniowie klas IV - VI w terminie od 18 listopada do 6 grudnia 2013r. rozprowadzać będą na terenie szkoły samodzielnie upieczone ciasto. Uzyskany w ten sposób dochód przeznaczony będzie na zakup paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących uczniów naszej szkoły. Wszystkie klasy, które wezmą udział w akcji otrzymają dodatkowe punkty w ramach rywalizacji LIGA KLAS
Harmonogram sprzedaży
Klasy VI od 18 do 22 listopada 2013
Klasy V od 25 do 29 listopasa 2013
Klasy IV od 2 do 6 grudnia 2013


Opiekun Samorządu Uczniowskiego mgr Irena Federowicz

Święto Niepodległości


8 listopada 2013r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Montaż słowno - muzyczny przygotowali uczniowie klas 2aG,4aSP,4bSP, 5bSP pod kierunkiem mgr Joanny Ocieczek. Wystąpili również nasi najmłodsi uczniowie prezentując taniec narodowy pod przewodnictwem mgr Anny Wojnowskiej.

Odtwórz film

Spotkanie z Rzecznikiem Konsumenta

W dniu 5 listopada 2013 r. odbyła się prelekcja dla klas III Gimnazjum z Miejskim Rzecznikiem Konsumenta - Panią Adrianną Peć

Halloween

Konkurs recyatatorski „JESIEŃ W POEZJI”

W dniach 24 i 25 X 2013 odbył się w świetlicy szkolnej finał konkursu recytatorskiego „Jesień w poezji”. Adresatami konkursu były dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III. Podczas prezentacji jury oceniało m.in. interpretację utworu literackiego, mimikę, gesty, wyrazistość i komunikatywność mowy uczestników, pomysłowość w doborze stroju.
Zapraszamy do zapoznania się z wynikami konkursu w zakładce NASZE SUKCESY

Próbny alarm ewakuacyjny w szkole

22 października 2013 roku o godz. 10.10 odbyły się ćwiczenia w zakresie praktycznego sprawdzenia organizacji oraz warunków ewakuacji w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 12

Lekcja przedsiębiorczości

18.10.2013r. uczniowie wszystkich klas gimnazjum spotkali się z przedstawicielami Banku Pekao S.A., którzy przeprowadzili lekcję przedsiębiorczości. Tematem lekcji była nowoczesna i innowacyjna bankowość.

Ogólnopolski Tydzień Kariery 2013

15.10.2013r. uczniowie klasy Ia i Ib gimnazjum uczestniczyli w warsztatach „Z EKONOMIĄ NA TY” organizowanych w CKZiU w Sosnowcu w ramach OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA KARIERY 2013. Dzięki warsztatom uczniowie zostali zaznajomieni z podstawowymi pojęciami ekonomicznymi. Dowiedzieli się, czym jest cykl koniunkturalny, Giełda Papierów Wartościowych, jakie są rodzaje i formy płatności gotówkowych i bezgotówkowych, jakie funkcje pełni NBP, czym różnią się banki od innych instytucji finansowych.

Drużyna naszej szkoły zdobyła II miejsce w Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych o Puchar Dyrektora Klubu Maczki

Aktywacja kont rodzicielskich w dzienniku elektronicznym

Pierwsza aktywacja kont w roku szkolnym 2013/2014 odbędzie się 20 września 2013. Opłata za aktywację konta dokonana w szkole wynosi 20 zł za jednego ucznia i 30 zł za rodzeństwo. Jeśli rodzic dokona wpłaty indywidualnie z własnego konta koszt aktywacji wynosi 24 zł za jednego ucznia i 35 zł za rodzeństwo. W celu usprawnienia procesu aktywacji kont prosimy rodziców o dokonanie wpłat do wychowawców na zebraniach z rodzicami.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

2 września 2013

godz. 9.00 - Gimnazjum

godz. 10.00 - Szkoła Podstawowa, oddziały zerowe, oddziały przedszkolne


Pomoc materialna dla uczniów w roku szkolnym 2013/2014

Stypendium szkolne

Termin składania wniosków do 15 września 2013 r. - w Urzędzie Miasta Sosnowiec
Więcej informacji...

Wyprawka szkolna

Termin składania wniosków do 4 września 2013 r. - u Dyrektora Szkoły
Więcej informacji... Więcej wysyłka

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 12 w Sosnowcu
ul. Jasieńskiego 2a, 41-215 Sosnowiec, tel.: 32 263 43 01, e-mail: sp32@sosnowiec.edu.pl
Copyright by ZSO 12 Wszystkie prawa zastrzeżone.