Aktualno¶ci

Szkoła podstawowa - godz. 10.30

Szkolny zestaw podręczników na rok szkolny 2013/2014

Fotorelacja z Pikniku Rodzinnego

Zapraszamy na Piknik Rodzinny 18 maja 2013r.

godz. 9.00-13.00
Program pikniku

1. Gry i zabawy najmłodszych
  2. Występy artystyczne najmłodszych
  3. Konkursy i zajęcia plastyczne
  4. Zawody sportowe
  5. Kiermasz taniej ksi±żki i konkurs czytelniczy
  6. Zaskakuj±ce do¶wiadczenia i sztuczki przyrodnicze
  7. Salon piękno¶ci – malowanie buzi i paznokci, pokaz mody „Eko”
  8. Fotozabawy
  9. Stoisko z ciastami i napojami, gor±cy posiłek
  10. Inne atrakcje
  • W osadzie ¶redniowiecznej-życie w ¶redniowieczu, wybijanie monet, prace archeologiczne
  • Special Forces: pokaz broni ASG, szukanie bomby, strzelnica ASG, pokaz antyterrorystyczny
  • Promocja regionów przez Regionalne Stowarzyszenie Forum dla Zagłębia D±browskiego
  • Pokaz sprzętu Straży Pożarnej – ok. godz. 10-11
  • Pokaz breakdance – ok. godz. 10.30-11.30

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W dniu 6 maja 2013r. odbyła się uroczysta akademia z okazji 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

1% dla mojej szkoły

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i uczniowie ZSO nr 12 gor±co i serdecznie dziękuj± za przekazanie 1% podatku na rzecz naszej szkoły, życz±c jednocze¶nie powodzenia w realizacji życiowych przedsięwzięć.
Dzięki przyjaznej dłoni ludzi dobrej woli możliwa jest realizacja naszych celów i zamierzeń.

Egzamin gimnazjalny 2013

W dniach 23, 24, 25 kwietnia uczniowie klas III gimnazjum przyst±pili do egzaminu gimnazjalnego

Nabór na rok szkolny 2013/2014

Dyrekcja Zespołu Szkół Ogólnokształc±cych nr 12 (Szkoła Podstawowa nr 32, Gimnazjum nr 5) w Sosnowcu informuje, iż rozpocz±ł się nabór na rok szkolny 2013/2014.
Kwestionariusze do pobrania
Kwestionariusz klasa 1 SP
Kwestionariusz klasa 1 GIM
Kwestionariusz klasa 0 SP

Sprawozdania klasyfikacyjne dla nauczycieli

sprawozdanie_klasyfikacyjne_1
sprawozdanie_klasyfikacyjne_2
sprawozdanie_klasyfikacyjne_3
uzasadnienie oceny ndst

5 lutego Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie oraz propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukow± i Akademick± Sieć Komputerow± (NASK) - tworz±cych Polskie Centrum Progamu Safer Internet.

Bal karnawałowy

11 stycznia 2013 r. odbył się Bal karnawałowy dla klas IV - VI SP zorganizowany przez p. Irenę Federowicz. Najciekawsze kostiumy nagrodzone podczas balu: Natalia Kozera IVb, Julia Jarosz IVb, Julita ¦wiercz IVb, Klaudia Wcisło IVb, Oskar Adamus IVb, Milena Stojek IVb, Julia Mikucka IVa, Natalia Różewicz IVa,Gabriela Chajda¶ Va, Ewelina Baczyńska Va, Marta Boroń Va.

Jasełka

W tym roku bożonarodzeniowe przedstawienie przygotowali uczniowie klasy 4b i 6b. Inscenizacja składała się z 3 krótkich odsłon, każda w innej scenerii. Widzowie przenie¶li się w szczere pola, gdzie nocowali pastuszkowie. Byli ¶wiadkami czarcich szaleństw w piekle, by w końcu ogl±dać nowonarodzonego Jezuska w Betlejem. Skromne i proste dekoracje oddały nastrój każdej z odsłon. Na szczególn± uwagę zasługuj± aniołki, które pięknie prezentowały się w specjalnie uszytych ¶nieżnobiałych l¶ni±cych sukniach. Inscenizację przygotowały p. T. Patoła, p. B. ¦ci±żko, ks. E. Żakowicz

19 grudnia w grupie Jeżyki odbyło się spotkanie wigilijne i jasełka przygotowane pod kierunkiem pani Doroty Lendas - Orzeł i Małgorzaty Borek. W drugiej czę¶ci spotkania w przedstawieniu współuczestniczyli rodzice uczniów. Rodzice po¶więcili czas by wyst±pić dla swoich dzieci. Zaskoczenie było ogromne i wielka rado¶ć. Wszystkim wykonawcom składamy serdeczne podziękowania i zachęcamy do dalszej współpracy.

Spotkanie z Wiceprezydentem Miasta Sosnowca

W dniu 29 listopada 2012r. z inicjatywy pani dyrektor Iwony Gajdzik odbyło się w Zespole Szkół Ogólnokształc±cych Nr 12 w Sosnowcu spotkanie mieszkańców dzielnicy Kazimierz Górniczy z przedstawicielami władz miasta. Go¶ćmi honorowymi byli: Prezydent Miasta pan Arkadiusz Chęciński, radny pan Jan Bosak, założyciele Rady Dzielnicy Kazimierz oraz proboszcz tutejszej parafii ks. Dariusz Kujawa.
Głównym celem spotkania była kwestia budowy boisk sportowych na terenie szkoły. Ze strony pana prezydenta padło zapewnienie o planowanych przez miasto funduszach, które zostan± przeznaczone na ten cel. Mieszkańcy dzielnicy kierowali do pana prezydenta szereg pytań zwi±zanych z największymi bol±czkami dzielnicy Kazimierz. Pan Arkadiusz Chęciński udzielał konkretnych odpowiedzi. Spotkanie przebiegło w przyjemnej atmosferze, mieszkańcy opu¶cili salę usatysfakcjonowani.

Wycieczka do Beskidzkiego Centrum Nauki

W dniu 8 listopada uczniowie klas 5a, 5b, 4b,6a uczestniczyli w wycieczce do Beskidzkiego Centrum Nauki w ¦winnej. W programie wycieczki były warsztaty z rozpoznawania minerałów, wystawa interaktywna oraz do¶wiadczenia z ciekłym azotem.

Wycieczka do Auschwitz - Birkenau
W dniu 26 paĽdziernika 2012 r. uczniowie klas 2A, 2B,3A,3B, brali udział w wyjeĽdzie edukacyjnym. Celem wyjazdu było zwiedzanie oraz zapoznanie się z histori± nazistowskiego obozu zagłady Auschwitz

Dzień Edukacji Narodowej

12 paĽdziernika 2012r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klasy IV a pod kierunkiem nauczycieli: mgr Teresy Patoły i mgr Anny Ucińskiej - Pilarz. Przedstawiciele Samorz±du Uczniowskiego wręczyli Pani Dyrektor oraz nauczycielom kwiaty i złożyli na ich ręce serdeczne podziękowania.

Zesp Szk Oglnoksztaccych nr 12 w Sosnowcu
ul. Jasieskiego 2a, 41-215 Sosnowiec, tel.: 32 263 43 01, e-mail: sp32@sosnowiec.edu.pl
Copyright by ZSO 12 Wszystkie prawa zastrzeone.