Zakończenie roku szkolnego 2012/2013

Szkoła podstawowa - godz. 10.30

Szkolny zestaw podręczników na rok szkolny 2013/2014

Fotorelacja z Pikniku Rodzinnego

Zapraszamy na Piknik Rodzinny 18 maja 2013r.

godz. 9.00-13.00
Program pikniku

1. Gry i zabawy najmłodszych
  2. Występy artystyczne najmłodszych
  3. Konkursy i zajęcia plastyczne
  4. Zawody sportowe
  5. Kiermasz taniej książki i konkurs czytelniczy
  6. Zaskakujące doświadczenia i sztuczki przyrodnicze
  7. Salon piękności – malowanie buzi i paznokci, pokaz mody „Eko”
  8. Fotozabawy
  9. Stoisko z ciastami i napojami, gorący posiłek
  10. Inne atrakcje
  • W osadzie średniowiecznej-życie w średniowieczu, wybijanie monet, prace archeologiczne
  • Special Forces: pokaz broni ASG, szukanie bomby, strzelnica ASG, pokaz antyterrorystyczny
  • Promocja regionów przez Regionalne Stowarzyszenie Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego
  • Pokaz sprzętu Straży Pożarnej – ok. godz. 10-11
  • Pokaz breakdance – ok. godz. 10.30-11.30

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W dniu 6 maja 2013r. odbyła się uroczysta akademia z okazji 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

1% dla mojej szkoły

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i uczniowie ZSO nr 12 gorąco i serdecznie dziękują za przekazanie 1% podatku na rzecz naszej szkoły, życząc jednocześnie powodzenia w realizacji życiowych przedsięwzięć.
Dzięki przyjaznej dłoni ludzi dobrej woli możliwa jest realizacja naszych celów i zamierzeń.

Egzamin gimnazjalny 2013

W dniach 23, 24, 25 kwietnia uczniowie klas III gimnazjum przystąpili do egzaminu gimnazjalnego

Nabór na rok szkolny 2013/2014

Dyrekcja Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 12 (Szkoła Podstawowa nr 32, Gimnazjum nr 5) w Sosnowcu informuje, iż rozpoczął się nabór na rok szkolny 2013/2014.
Kwestionariusze do pobrania
Kwestionariusz klasa 1 SP
Kwestionariusz klasa 1 GIM
Kwestionariusz klasa 0 SP

Sprawozdania klasyfikacyjne dla nauczycieli

sprawozdanie_klasyfikacyjne_1
sprawozdanie_klasyfikacyjne_2
sprawozdanie_klasyfikacyjne_3
uzasadnienie oceny ndst

5 lutego Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie oraz propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) - tworzących Polskie Centrum Progamu Safer Internet.

Bal karnawałowy

11 stycznia 2013 r. odbył się Bal karnawałowy dla klas IV - VI SP zorganizowany przez p. Irenę Federowicz. Najciekawsze kostiumy nagrodzone podczas balu: Natalia Kozera IVb, Julia Jarosz IVb, Julita Świercz IVb, Klaudia Wcisło IVb, Oskar Adamus IVb, Milena Stojek IVb, Julia Mikucka IVa, Natalia Różewicz IVa,Gabriela Chajdaś Va, Ewelina Baczyńska Va, Marta Boroń Va.

Jasełka

W tym roku bożonarodzeniowe przedstawienie przygotowali uczniowie klasy 4b i 6b. Inscenizacja składała się z 3 krótkich odsłon, każda w innej scenerii. Widzowie przenieśli się w szczere pola, gdzie nocowali pastuszkowie. Byli świadkami czarcich szaleństw w piekle, by w końcu oglądać nowonarodzonego Jezuska w Betlejem. Skromne i proste dekoracje oddały nastrój każdej z odsłon. Na szczególną uwagę zasługują aniołki, które pięknie prezentowały się w specjalnie uszytych śnieżnobiałych lśniących sukniach. Inscenizację przygotowały p. T. Patoła, p. B. Ściążko, ks. E. Żakowicz

19 grudnia w grupie Jeżyki odbyło się spotkanie wigilijne i jasełka przygotowane pod kierunkiem pani Doroty Lendas - Orzeł i Małgorzaty Borek. W drugiej części spotkania w przedstawieniu współuczestniczyli rodzice uczniów. Rodzice poświęcili czas by wystąpić dla swoich dzieci. Zaskoczenie było ogromne i wielka radość. Wszystkim wykonawcom składamy serdeczne podziękowania i zachęcamy do dalszej współpracy.

Spotkanie z Wiceprezydentem Miasta Sosnowca

W dniu 29 listopada 2012r. z inicjatywy pani dyrektor Iwony Gajdzik odbyło się w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 12 w Sosnowcu spotkanie mieszkańców dzielnicy Kazimierz Górniczy z przedstawicielami władz miasta. Gośćmi honorowymi byli: Prezydent Miasta pan Arkadiusz Chęciński, radny pan Jan Bosak, założyciele Rady Dzielnicy Kazimierz oraz proboszcz tutejszej parafii ks. Dariusz Kujawa.
Głównym celem spotkania była kwestia budowy boisk sportowych na terenie szkoły. Ze strony pana prezydenta padło zapewnienie o planowanych przez miasto funduszach, które zostaną przeznaczone na ten cel. Mieszkańcy dzielnicy kierowali do pana prezydenta szereg pytań związanych z największymi bolączkami dzielnicy Kazimierz. Pan Arkadiusz Chęciński udzielał konkretnych odpowiedzi. Spotkanie przebiegło w przyjemnej atmosferze, mieszkańcy opuścili salę usatysfakcjonowani.

Wycieczka do Beskidzkiego Centrum Nauki

W dniu 8 listopada uczniowie klas 5a, 5b, 4b,6a uczestniczyli w wycieczce do Beskidzkiego Centrum Nauki w Świnnej. W programie wycieczki były warsztaty z rozpoznawania minerałów, wystawa interaktywna oraz doświadczenia z ciekłym azotem.

Wycieczka do Auschwitz - Birkenau
W dniu 26 października 2012 r. uczniowie klas 2A, 2B,3A,3B, brali udział w wyjeździe edukacyjnym. Celem wyjazdu było zwiedzanie oraz zapoznanie się z historią nazistowskiego obozu zagłady Auschwitz

Dzień Edukacji Narodowej

12 października 2012r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klasy IV a pod kierunkiem nauczycieli: mgr Teresy Patoły i mgr Anny Ucińskiej - Pilarz. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli Pani Dyrektor oraz nauczycielom kwiaty i złożyli na ich ręce serdeczne podziękowania.

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 12 w Sosnowcu