Rok szkolny 2011/2012

Fotorelacja z Pikniku Rodzinnego 2012

Dzień Ziemi 2012

20 kwietnia odbyła się uroczysta akademia z okazji "Dnia Ziemi" przygotowana przez uczniów klasy V a, VI a i I b pod kierunkiem mgr Ewy Prządki i mgr Ewy Pawłowskiej.

Dzień Kobiet 2012

Pasowanie na czytelnika

22 lutego 2012 r. w bibliotece szkolnej odbyła się uroczystość pasowania klas 1 na czytelników biblioteki szkolnej. W tym dniu biblioteka zamieniła się w zaczarowaną krainę - baśniolandię, której mieszkańcami byli rycerze, królewicze, baby jagi oraz wróżki. Wszystkie dzieci z 4 krain zostały zaproszone przez króla Miłka aby odczarować księgę baśniolandii na którą rzuciła czar zła czarownica. W tym celu dzieci wykonywały pewne zadania. W nagrodę zostali poddanymi króla Miłka i pasowani jego berłem królewskim na czytelników.

Bal karnawałowy

27 stycznia opiekun Samorządu Uczniowskiego mgr Irena Federowicz zorganizowała dla uczniów szkoły podstawowej bal karnawałowy. Uczniowie bawili się doskonale. Wszyscy uczestnicy wykazali się niezwykłą kreatywnością w doborze strojów. Najciekawsze kreacje zostały wyróżnione specjalnymi nagrodami. Nad oprawą muzyczną czuwał DJ Pietrek.

Wycieczka do Oświęcimia

Akademia z okazji Święta Niepodległości

Wycieczka do Egzotarium

Warsztaty fotograficzne

27 października w naszej szkole odbyła się prelekcja i warsztaty fotograficzne prowadzone przez pana Tomasza Paska. W warsztatach uczestniczyli uczniowie klasy 2a.

Dyskoteka z okazji Halloween

21 października odbyła się szkolna dyskoteka zorganizowana przez Samorząd Uczniowski klas IV - VI. Uczniowie wzięli udział w konkursie na najciekawszy kostium halloweenowy. Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce - Dawid Nowak kl. V "a"
II miejsce - Ewelina Baczyńska kl. IV "a", Gabriela Chajdaś kl. IV "a"
III miejsce - Anastazja Falkowska kl. VI "b", Aleksandra Ciepluch kl. IV "a"
Podczas dyskoteki uczniowie świetnie się bawili uczestnicząc w konkursach tanecznych i zręcznościowych.

Zwycięzcą LIGI KLAS w roku szkolnym 2010/2011 została klasa IV b

Zwycięzcy otrzymali nagrodę finansową w kwocie 200 złotych, którą przeznaczyli na dofinansowanie wycieczki klasowej. Uczniowie pojechali do Wygiełzowa, gdzie uczestniczyli w zajęciach warsztatowych z ceramiki. Zapoznali się z tajnikami wykonywania naczyń z gliny, każdy z uczniów wykonał samodzielnie jedno naczynie na kole garncarskim. Następnym etapem wycieczki było zwiedzanie skansenu. Uczniowie dowiedzieli się jak dawniej żyli ludzie na wsi. Oglądali XIX wieczne chaty kryte strzechą i gontem, oglądali narzędzie i sprzęty domowe z dawnych lat. Po zwiedzeniu skansenu uczniowie powędrowali do Lipowca, gdzie zwiedzali ruiny zamku a następnie upiekli kiełbaski przy ognisku na dziedzińcu zamkowym. Wycieczka była bardzo udana, dostarczyła uczniom wielu ciekawych wrażeń. Życzymy zwycięzcom powodzenia w tegorocznej edycji Ligi Klas.

Wycieczka do Krakowa

13 października 2011 r. uczniowie klas VI b i V a brali udział w programowej wycieczce do Krakowa zorganizowanej przez p. Grażynę Gawron i Ewę Prządkę. Celem było obejrzenie Wawelu oraz "Ogrodu Doświadczeń" w Krakowie

Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej przygotowali uroczystą akademię. W pięknych słowach podziękowali swoim pedagogom za trud wkładany każdego dnia w przekazywanie życiowej i książkowej mądrości. Pani Dyrektor podziękowała uczniom za piękne przygotowanie uroczystości a nauczycielom i pracownikom administracji wręczyła nagrody i życzyła dużo zdrowia, satysfakcji z pracy i pogody ducha.

Wycieczka do Ojcowa

27 września uczniowie klas IV uczestniczyli w wycieczce programowej do Ojcowa zorganizowanej przez panią mgr Irenę Federowicz.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012

W dniu dzisiejszym powitaliśmy nowy rok szkolny. Uroczystą akademię przygotowali uczniowie klas II gimnazjum i klas VI szkoły podstawowej pod kierunkiem wychowawców. Pani dyrektor w swoim wystąpieniu powitała serdecznie wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców życząc sukcesów w nowym roku szkolnym.

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 12 w Sosnowcu